Genel

En İyi Hosting Firmaları Listesi 2021

Bir web sitesine sahip olmak için hepimiz en iyi hosting firmaları listesi araştırması yaparak birbiri ile kıyaslayarak bizim için en iyisini bulmaya çalışırız. Bu konuda araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken nokta web sitenizin ihtiyacını tam olarak karşılamaktır. Dolayısı ile bu durumda fiyat performans olarak tüm hosting firmalarını kıyaslamanız ve ihtiyacınıza uygun fiyat olarak sizi memnun edecek alternatiflere yönelmelisiniz.

Sizleri bir firmaya yönlendirirken öncelikle en kötü yada en iyi şeklinde aleni bir yakıştırma yapmayacağız. Sadece bir sıralama vereceğiz. Sizler bu firmalar içinde araştırmanızı ve ihtiyaçlarınıza uygunluğu analiz ederek seçiminizi yapacaksınız.

Hosting firması seçiminde yerli yabancı fark etmiyor ama Türk firmaları ile çalışmanızı tabi ki de öneririm. Hatta bu yazımda önereceğim firma ile kesinlikle çalışmalısınız. Teknik bilgilerinin yanı sıra uygun fiyatları ile bana her zaman cazip geldiler.

Listemize başlamadan önce hosting türlerini ve bunlar hakkında ufak bilgiler verelim. Bu türlerin seçimi sizin için önemli konulardandır.

Ev İyi Hosting Firmaları
Ev İyi Hosting Firmaları

Hosting Türleri

Ücretsiz Web Hosting

Wix, Blogger yada Wordpress gibi firmaların kullanıcılara ortak platform üzerinden verdikleri hizmetlerdir. Ücretsiz ama bolca kısıtlama vardır.

Paylaşımlı Hosting

Küçük işletmelerin sıklıkla tercih ettiği hosting türüdür. En uygun fiyatlı ücretli hosting türüdür. Siteleriniz diğer siteler ile aynı sunuclar ile barındırılarak yayınlanır. Her kullanıcının kendi paneli vardır. Tek tıkla kurulum araçları içerir.

Bayi Hosting

Web tasarım ve geliştiricilerini sıklıkla kullandığı paket türüdür. Sunucuya ihtiyaç duymadan çok fazla sitenin bir arada barındığı paket türüdür. Bunu genel olarak tasarımcılar, bazı SEO hizmeti veren kişiler tercih ederler.

VPS ve Paylaşılan VPS Sunucu Barındırma

Sanal sunucularda web sitelerinin barındırılması türüne giren hosting seçeneğidir. Bu seçenekte fiziksel bir sunucu birden fazla sunucuya bölünür ve bunu kullanadak kullanıcılara teslim edilir. Ekstra uygulamaların kurulmasını gerektiren bu yapı ile tüm yönetim size teslim edilir. Ancak kullanımı için ileri seviye bilgi gerekir.

Özel Sunucu Barındırma

Kendinize ait fiziksel sunucunuzun olması demektir. Bu durumda yine vps gibi kurulması gereken ek yazılımlar ile tüm kontrol size aittir. Bant genişliği gibi spesifik ayarları yapmak tamamen sizin elinizde.

Bu konuları sizlerle paylaştıktan sonra artık firmalarımızı listeleyebiliriz.

En İyi Hosting Firmaları Listesi

1- Hostixo / En Çok Önerilen Hosting Firması

Sitemizin barındırıldığı Hostixo firmasını sizlere tanıtmak istiyoruz. Belki de Türkiye’de en iyi hosting firması diyebileceğimiz barındırıcımız hem uygun fiyatları hem de performans olarak pek çok rakibinin önündeki güçlü alt yapısı ile hizmet vermektedir.

Hostixo uygun fiyatlarının yanı sıra güçlü alt yapısı ile sitelerinizin en hızlı şekilde ziyaretçilerinize sunulmasını sağlıyor. Kullanılan SSD disk yapısı ve internet alt yapılarının gücü ile bu güne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadan sitelerimizi yayına aldık.

Bulut sunucu, VPS sunucu seçeneklerinin yanı sıra 0,36 dolardan başlayan ekonomik paket hosting seçenekleri ile cebimizi de yormuyor Hostixo. Ücretsiz ssl sertifikası hizmeti ile de sizlerin web sitelerinin güvenliğini üst düzeye çıkarıyor.

Cpanel ve Litespeed lisansı gibi hizmetleri de piyasanın en uygun fiyatları ile bizlere sunan firma, tüm kurumsal çözümler için bizlere destek ve önerileri ile en doğruyu bulmamıza yardımcı oluyor. Avrupa ve Amerika lokasyonlu dedicated sunucu hizmeti de almanız mümkün. Yeni nesil Cloud teknolojisi ile yüksek performanslı sunuculara da sahip olmanız mümkün.

Firmanın destek sisteminin hızının yanı sıra buraya ihtiyaç duymadan çoğu sorununuzu çözebileceğiniz bir bilgi bankası mevcut. Bilgi bankasında karşılaşabileceğiniz sorunların çözümleri en basit ve en geniş şekilde anlatılmıştır. Ayrıca blog sayfalarında güncel teknolojik bilgilerin yanı sıra internet güvenliğine dair çok güzel ve ilgi çekiçi bilgiler de verilmektedir.

Tüm bu hizmetleri ile Hostixo en iyi hosting firmaları listesi içinde kendine baş konumda yer buluyor. Sizlere tavsiyemiz mutlaka giriş yaparak ziyaret etmeniz ve firmadan mutlaka hizmet almanız. Ayrıca mevcut sitelerinizin taşınması konusunda da firma çalışanları son derece yardımcı bir tavır içindeler.

Umarım en iyi hosting firmaları listemiz ile hosting seçiminiz konusunda sizlere yardımcı olabilmişizdir. Seçiminizi doğru yapmanız web sitenizin geleceği için her zaman en önemli noktadır.

 

 

Bluehost

Bluehost, paylaşılan ve WordPress site açmak için en çok tercih edilen firmalardan birisidir. Donanım açısından üst standartlara sahipler ve müşteri desteği harika. Çoğu niş site Bluehost kullanmaktadır. Uygun fiyat ve kullanılabilirlik açısından önemli bir firmadır.

Hostgator

Domain fiyatı 5 dolardan başlayan bu hosting firması Weebly site oluşturucusu ve sınırsız disk alanı vermektedir. 45 günlük para iadesi hizmeti de mevcuttur.  VPS, Paylaşımlı hosting gibi seçeneklerin yanı sıratüm yazılım dillerini destekleyen alt yapısı vardır.

InmotionHosting

Paylaşımlı hosting konusunda yine en iyi firmalardan birisi inmotionHosting. Çeşitli barındırma ihtiyaçlarınıza uygun seçenekler sunuyor size. SSD disk alt yapısını kullanan firma siteleriniz için hız performansını sizlere vaad ediyor. Ayrıca veri kaybınızı önlemek adına ücretsiz olarak yedekleme seçenekleri eklenmiş paketlerine. Dolayısı ile seçeneklerinizin en iyilerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor firma.

SiteGround

Haftanın her günü ve her saat destek ile müşterisini her an memnun etmek isteyen firma ile ayrıca CDN ve eposta gibi hizmetleri de alabilirsiniz. Wordpress için en iyi firma seçeneklerinden biri olabilir SiteGround. Sınırsız veri tabanı ve bant genişliği gibi seçenekleri mevcut firmada.

Site içi teknik destek almak için gerekli tüm argümanlar sizin için kullanımı kolay olarak sunulmuş. Yani destek almak istediğinizde cevapsız kalmıyorsunuz. Zaten en iyi hosting firmaları bu hizmeti verdikleri için adlarından söz ettirirler.

Kurumsal çözümler için bulut sunucu seçeneklerinin yanı sıra Wordpress için özel yapılandırılmış hosting seçenekleri de mevcut.

iPage

1998 yılından beri hizmet veren firma ücretsiz site oluşturucu ve sınırsız trafik gibi hizmetleri ile sizlere paketler sunmaktadır. Piyasada hizmet veren güvenilir firmalardan olan iPage ile kesintisiz ve uygun fiyatlı web siteleri oluşturmak mümkün. Üstelik paket seçenekleri ile sizlerin cüzdanını da yormayacak seviyededir.

Mobil cihazlar için özel web site yapıcı içinde ayrı bir bölümü bulunmaktadır. Böylece mobil platformdan gelen ziyaretçileriniz için farklılıklar yapabilirsiniz. Aylık 2 dolar gibi cezbedici fiyatlar ile başlayan seçenekleri ile ücretsiz domain kaydı imkanı da sağlamaktadır. Ayrıca 30 gün para iadesi garantisi veren firma ücretsiz domain transferinizi de gerçekleştiriyor.

Çağımızın en önemli gerekliliklerinden olan SSL sertifikanızı da bu sayede hemen alabilirsiniz. 1000’den fazla site şablonunun yanı sıra 7/24 destek ve ticket sistemi ile müşterisini asla yarı yolda bırakmıyor.

 

Wordpress Hosting
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı