Wordpress

En İyi 3 WordPress Üyelik Eklentisi

WordPress’te bir üyelik bölümü oluşturmanız için en iyi WordPress üyelik eklentilerini sizler için toparladık. Doğru üyelik eklentisini seçmek web sitenizin daha iyi bir platform haline gelmesi için ve işletmenizin büyümesi için kullanmanız gereken bir eklentidir. Bu yazımızda, ücretli üyelik web sitelerini kolay bir şekilde oluşturmanız için en iyi 3 WordPress üyelik eklentisi konusundan bahsedeceğiz.

En İyi 3 WordPress Üyelik Eklentisi

Üyelik Eklentisi WordPress’te Neler Bulunmalı ?

Çok sayıda WordPress üyelik eklentisi vardır, ancak hepsi üyelik sitenizi oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz belirli özelliklere sahip değildir.

Bazıları bir seviyede abone olunması için iyidir, diğerleri ise daha çeşitli üyelik seviyeleri ve abonelik yönetimi özellikleri sunar.

Hangi ödeme ağ geçitlerini kullanacağınızı da belirlemeniz gerekecektir. Yalnızca kredi kartlarını mı, PayPal’ı mı yoksa her ikisini birden mi kabul etmek istediğinizi belirlemelisiniz. Üyelik eklentiniz, tercih ettiğiniz ödeme ağ geçitlerini yerleşik olarak veya bir eklenti aracılığıyla desteklenmelidir.

Bunlardan bahsettikten sonra, bir WordPress üyelik sitesi başlatmak için ihtiyacınız olan şeylere bir göz atalım.

WordPress Üyelik Sitesi İçin Neye İhtiyacınız Var?

Üyelik web siteleri yoğun kaynak gerektirir ve yanlış ana bilgisayarı seçmeniz genel performansınız için zararlı olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey en iyi WordPress hosting hizmetini seçmektir .

Potansiyel müşterileri yakalamanıza ve abonelikleri artırmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi temel iş eklentilerini seçmeniz gerekecektir .

WordPress’te bir üyelik sitesi kullanmanız için ihtiyacınız olan şeyleri ele aldığımıza göre, en iyi WordPress üyelik eklentilerimize bir göz atalım.

1. MemberPress

MemberPress , en popüler WordPress üyelik eklentilerinden biridir. Ayrıca, özellikler söz konusu olduğunda kullanımı en kolay ve en sağlam olanıdır.

MemberPress WordPress Üyelik Eklentisinin Artıları

Kurulumu Kolay: MemberPress, WordPress ile bir üyelik web sitesi kurmayı kolaylaştırır. Kullanıcılarınız için otomatik olarak fiyatlandırma, oturum açma, hesap ve teşekkür sayfalarını ayarlayabilir. Üyelik planları eklemek de çok basittir.

İçerik Erişim Kontrolü: MemberPress, gönderiler, sayfalar, kategoriler, etiketler, dosyalar vb. dahil olmak üzere herhangi bir içeriğe erişimi kısıtlamanıza izin veren güçlü erişim kontrolü ile birlikte gelir.

İçerik Damlaması: İçerik damlaması, belirli bir süre sonra üyelere kısıtlanmış içeriği göstermenize olanak tanır. Bu, çevrimiçi kurslar veya öğrenme materyalleri satmak için çok kullanışlı bir özelliktir.

Kursları Satın: MemberPress çevrimiçi kursları kolayca oluşturmanıza ve satmanıza olanak tanır. Kurs tamamlama oranına odaklanan kullanıcılar için etkileşimli bir öğrenme deneyimi sunar.

Entegrasyonlar: MemberPress AWeber , MailChimp , GetResponse ve MadMimi e-posta hizmetleriyle entegre olur. Ayrıca , podcast barındırma için Amazon Web Services ve BluBrry ile entegre olur .

Ödeme Ağ Geçitleri: MemberPress, PayPal ve Stripe ödeme ağ geçitleri için yerleşik destek ile birlikte gelir. Geliştirici planı ayrıca Authorize.net desteği de ekler.

MemberPress Pro Kullanmanın Eksileri

Sınırlı Ödeme Seçenekleri: MemberPress yalnızca en popüler üç ödeme ağ geçidini destekler. MemberPress , bu ödeme ağ geçitleri tarafından desteklenmeyen ülkelerde yaşayan site sahipleri için engel olmaktadır.

Sınırlı Entegrasyonlar: Eklenti, popüler hizmetler için bir üyelik sitesini verimli bir şekilde çalıştırmak için yeterli desteğe sahip olsa da, diğer bazı popüler hizmetlerle entegrasyonlardan hâlâ yoksundur. Eklenti kolayca genişletilebilir ve kullanmak istediğiniz üçüncü taraf bir hizmeti entegre etmesi için ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiyatlandırma: Temel plan için fiyatlandırma yıllık 129 $ ve Plus plan için yıllık 249 $’ dan başlamaktadır.

MemberPress’in yeni başlayanlar için kullanımı en kolay WordPress üyelik eklentisi olduğunu düşünüyoruz. Tonlarca güçlü seçenekle kurulumu hızlıdır.

2. Teachable

Teachable, her şey dahil bir çevrimiçi kurs oluşturucusudur. Bu eklenti sayesinde LMS, tartışma formu, e-posta pazarlama ve analitik özelliklerini tek gösterge panosu altında toplamanızı sağlar.

Teachable Kullanımın Artıları

Kullanım Kolaylığı: Teachable kurulumu kolaydır ve hiçbir teknik beceri gerektirmemektedir. Üyelik içeriği oluşturmak çok basittir videoları, metinleri, PDF’leri ve daha fazlasını hızlı bir şekilde oluşturup yüklemek için yerleşik araçlar içerir.

Damla İçerik: Bir kullanıcının ilerlemesine ya da abonelik düzeyine göre içerik sunmanıza olanak tanıyan esnek damla içerik özelliği içerir.

Yerleşik Katılım Özellikleri: Kullanıcı katılımını artırmak ve güçlü çevrimiçi topluluklar oluşturmak için tartışma forumları, testler, iletişim formları, sertifikalar ve diğer özellikler eklemenizi sağlar.

Teachable Kullanımının Eksileri

Teachable WordPress eklentisi olarak mevcut değildir. Bunun yerine, bağlantılar ya da bir alt alan ekleyerek onu WordPress sitenize entegre edebilirsiniz.

More Expensive Teachable, onu diğer WordPress üyelik eklentilerinden daha pahalı kılan her şeyi içerir.

Fiyatlandırma: Temel planın fiyatlandırması aylık 39 $’dır, profesyonel olanı aylık 99 $’dır ve işletme olanı aylık 499 $’dan başlar.

3. Restric Content Pro

Restrict Content Pro, WordPress için en iyi üyelik eklentilerinden bir tanesidir. Popüler Easy Digital Downloads ve AffiliateWP eklentilerinin arkasındaki aynı ekip tarafından oluşturulmuştur .

Restrict Content Pro Kullanmanın Artıları

Kolay Kullanım: Content Pro , WordPress kullanıcı arayüzüyle güzel bir şekilde bütünleşir. Bu, onu nasıl kullanacağınızı kolayca anlamanıza olanak tanır.

Yerleşik Entegrasyonlar: Diğer üyelik eklentilerinin aksine Restrict Content Pro, diğer eklentilerin ücretli eklentiler olarak sunduğu yerleşik entegrasyonları içinde bulundurur. Stripe, PayPal, MailChimp , MailPoet, e-posta yöneticisi, CSV dışa aktarma ve daha birçok özelliğe sahiptir.

Ödeme Ağ Geçitleri: Stripe, PayPal ve Braintree ücretsiz eklentiler olarak gelir. Desteklenen diğer ödeme ağ geçitleri arasında 2Checkout, PayPal Website Payments Pro, PayPal Express ve Stripe Checkout bulunur.

Easy Digital Downloads ile Çalışır: Dijital ürünler satmak için Easy Digital Downloads çalıştırıyorsanız , Restrict Content Pro bunun için mükemmel bir eklentidir.

Mükemmel Destek: Tüm kullanıcılar için kapsamlı ücretsiz dokümantasyon mevcuttur. Ayrıca çok hızlı yanıt süreleriyle e-posta yoluyla profesyonel destek alırsınız.

Restrict Content Pro Kullanmanın Eksileri

Daha Az Entegrasyon: Üçüncü taraf hizmetlerle daha az entegrasyona sahiptir.

Fiyatlandırma: 12 eklenti ve tek site lisansı ile 99 $, 5 site için 149 $ ve tüm eklentiler ve sınırsız siteler için 249 $’dır. Ayrıca 499 dolarlık bir ömür boyu planı da var.

Bu yazımızın, WordPress siteniz için en iyi üyelik eklentisi eklemenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz WordPress Sitesine Yeni Kullanıcılar ve Yazarlar Nasıl Eklenir yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı