Genel

WordPress NewsPaper tema incelemesi

WordPress denildiğin de tema olarak en popüler temalardan birisi olan NewsPaper, esnek yapısı ile dikkat çekiyor. Wordpress NewsPaper tema incelemesi ile bu temanın projelerinize uygun olup olmadığını, hangi özellikler sunacağını öğrenebilirsiniz.

Tavsiye: Yoast SEO ayarlarına geçmeden önce en iyi wordpress seo eklentileri yazımıza bakmayı unutmayınız.

WordPress, CMS olarak son derece esnek bir yapıya sahiptir. SEO çalışmalarında avantaj sağlamak adına hızlı, tasarım olarak başarılı ve temiz bir kod yapısına sahip temalar avantaj sağlarken, bu temalar arasında en çok ön plana çıkan NewsPaper olmaktadır. 2019 yılının en çok satan teması olarak dikkat çeken ve Türkiye’de de geniş bir kullanımı bulunan tema, ücretli olarak satılmaktadır. Bu nedenle temayı kullanmak isteyenlerin 59 Dolarlık ücreti karşılaması gerekmektedir. Themeforest üzerinden satışı yapılan tema kurulumu ve özelleştirmelerde de son derece basitlik sağlamaktadır.

WordPress NewsPaper tema incelemesi – Tema hangi alanlarda uygun?

NewsPaper sitesinin tanıtımında da net olarak görülebileceği üzere tema esnek olduğundan dolayı hemen hemen tüm WordPress sistemlerinde tercih edilebilir. Haber, blog, inceleme başta olmak üzere NewsPaper kullanılabilir. Tema, YouTube’dan videoları destekler. AMP ve mobil kullanıma hazır olması sayesinde son SEO trendlerine de site sahiplerinin kolayca ayak uydurmasını sağlar. GDPR uyumlu tema, kripto para birimi, moda, gıda, yaşam tarzı, kişisel blog, seyahat, minimalist projeler ve daha fazlası için hızlı, basit ve kullanım sunar.

NewsPaper tema incelemesi
NewsPaper tema incelemesi

NewsPaper tema hızı ne kadar?

Bir site için hız ve SEO uyumluluğu son derece önemlidir. Bu konuda NewsPaper özellikle X versiyonuyla bu konuda ideal durumdadır. Yapılan son güncelleme ile birlikte temanın 1.2 MB büyüklüğü,  38 sorgu ve 69 KB CSS büyüklüğü ile ham halde büyük oranda bir optimizasyon sunar.

Tema için yapılan testlerde GTMetrix’te A (%99), Google PageSpeed’de 98/100 ve YSlow değerinde  % 91 oranında bir başarı göstermektedir. Bu değerler hiçbir eklenti ve ayarlama yapılmadığından dolayı ek optimizasyonlar ile birlikte temanın çok daha yüksek hız değerlerine ulaşması sağlanabilir.

Siteler için çok daha önemli hale gelen AMP’de başarıl bir optimizasyona sahip olan tema, AMP versiyonlarda 5 kata varan bir hız ile sayfa gösterimi yapmaktadır. Temaya entegre edilen bu özellik sayesinde özel AMP ayarlamaları yapılarak özelleştirilebilir. Üstelik mobil temada özel optimizasyon sayesinde çok daha küçük dosya boyutları sunulmaktadır. Resmi verilere göre mobil gösterimlerde 0.7 MB dosya büyüklüğü, 1.3 saniye yükleme süresi, 17 KB CSS büyüklüğü bulunmaktadır.

NewsPaper demo seçenekleri

NewsPaper teması için 13 farklı demo seçeneği bulunmaktadır. Temayı satın alan tüm kullanıcılara sunulan 13 ücretsiz ve pro demo seçeneği ile sitenin hızlı bir şekilde ayarlanabilmesi de mümkün olmaktadır. Özel demo içerik sayesinde ana sayfadan tekil yazı sayfalarına kadar tüm tema özelliklerini görüntüleyerek temayı özelleştirmek, dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

NewsPaper düzenleme seçenekleri

WordPress NewsPaper tema incelemesi için en çok ön plana çıkan detay, fronted düzenleme imkanı. Tema stili konusunda her şeyi kolay bir şekilde ön planda düzenleyebileceğiniz tema, bu esnekliğiyle de sitenizi kusursuz hale getirmenizi sağlar. Üstelik tüm bu aşamalarda herhangi bir kod bilgisi gerekmediğinden dolayı tıklama ve ayarlamalarla düzenlemelerin noktalanmasını kolaylaştırır.

Tema mobil uyum konusunda da destek sağlamaktadır. Cep telefonları başta olmak üzere tablet ve tüm küçük ekranlarda uyum sağlayan tema sayesinde ek bir eklenti ya da yazılıma gerek kalmadan tema üzerinde uyum sağlanabilmektedir.

Temada tagdiv Composer özelikle site yerleşimlerinin yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Bu sistemi kullanmayı bilmeyen kullanıcılar için gerekli yardım da destek de sağlanmaktadır. Böylece kolay bir şekilde site düzenleme ve tasarım yapılabilir.

NewsPaper reklam alanları

Tema, reklam alanları için özel bir destek sunmaktadır. Adsense ve Banner reklamları için 14 belirlenmiş ve 5 adet özelleştirilebilir yere sahiptir. Reklamlar için hazırlanmış özel widget seçenekleriyle reklamlarda esneklik sağlanmaktadır.

Sonuç olarak Wordpress NewsPaper tema incelemesi

WordPress NewsPaper tema incelemesinde görüleceği üzere esnek bir yapısıyla hızlı bir web sitesine sahip olunmasını sağlayan NewsPaper, satın alma sonrasında herhangi bir süre kısıtlaması olmadan ücretsiz olarak güncelleme desteği sunmaktadır. Böylece tüm yeni güncellemelerle SEO ve tema konusundaki gereksinimlerin karşılanması söz konusudur. Tema için 8 premium eklenti de dahil edildiğinden dolayı satın alma sadece tema ile sınırlı değildir. Temayı alan kullanıcılar bu 8 eklentiyi de kullanılabilir.

Yapılan son güncellemeler ile WordPress 5.0 ve Gutenberg desteği alan tema, tüm bu yenilikler için optimize edilmiş durumdadır. Üstelik Yoast SEO eklentisi ve Google Schema sistemiyle de uyumludur. Bu sayede site yöneticilerinin çok fazla ayar ve eklenti kullanmasına gerek kalmadan pek çok SEO kriterine uyum sağlayarak etkin bir şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Bir defa ödeme yapılarak satın alındıktan sonra yasal bir şekilde kullanılabilecek tema için üstelik destek ekibi de oldukça hızlı bir şekilde destek sağlamakta ve özel forum gibi alanlarda da temanın popüler kullanılıyor olması sayesinde çok daha fazla veriye erişim sağlanabilmektedir.

Wordpress Hosting
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı