Genel

JobsDirectory iş ilanı teması

JobsDirectory iş ilanı teması, güçlü bir iş ilan sitesi oluşturmak isteyenler için modern WordPress teması olarak dikkat çekiyor.

Tavsiye: JobsDirectory iş ilanı teması incelemesine geçmeden önce WordPress NewsPaper tema incelemesi yazımıza bakmayı unutmayınız.

JobsDirectory kullanarak farklı giriş sayfaları oluşturabilir ve harita, widget desteği ile sitenizi kusursuz hale getirebilirsiniz. Üstelik tema esnek yapısı sayesinde WooCommerce, WPML, Contact Form 7 gibi en popüler WordPress eklentileri ile uyumlu.

JobsDirectory iş ilanı teması özellikleri neler?

Tema kodlanması aşamasından itibaren iş ilanı sitesine yönelik geliştirildiğinden dolayı, iş bulmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. İş ilanlarının listelendiği ve farklı bir şekilde filtreleme seçeneğini sunan temada, dileyen kişiler menü bölümünde yer alan arama kısmını kullanarak hızlı bir şekilde iş ilanlarını göz atabilmekte. Bu bölümde anahtar kelime üzerinden şehirlere göre ya da sektör sektör iş ilanları filtreleme yapılarak aranmaktadır. Üstelik her iş için full time, part time ya da freelance gibi uzaktan çalışma seçenekleri de belirtilmektedir. Yayınlanan iş ilanları ile ilgili çok ayrıntılı bir şekilde veri girişi yapıldığı için hem işverenler hem de iş arayanlar daha uygun bir şekilde ilanlardan yararlanmak mümkün.

Gelişmiş Yer  Yönetimi 

Temayla tek bir bölgeye bağlı kalmadan çok daha geniş bir coğrafya üzerinde ilan yönetimi yapılabilmektedir. Google map desteğiyle farklı şehirler kapsam dahiline alınabilmekte ve sınırsız bir şekilde şehir yönetimi yapılabilmektedir. Site genelinde bir ülke, şehir ya da ilçeye odaklanarak ön plana alma seçeneği de bulunmakta.

Tema 242 ülke 3898 şehir desteği sunmakta. Hızlı bir şekilde bu hazır şehir ve ülkeler arasında seçim yapılabilir. Fakat bu kadar zengin seçeneğe rağmen herhangi bir sınırlama getirilmediğinden dolayı kişiler ülke ve şehir seçeneklerini arttırabilmekte ya da değiştirebilmektedir. Şehir ve ülkeler ile ilgili en önemli detaylardan bir tanesi de özelleştirilebilir yapıdır. Her şehir ya da ilçe için özel bir açıklama, başlık, arka plan seçilerek sayfalar farklılık kazanabilmektedir.

Özel Raporlama Sistemi 

İş ilanları ile ilgili özel şehir kayıtları tutulmaktadır. Üstelik ziyaretçiler ile ilgili de yine en çok arama yapılan şehir gibi detaylı kayıtlar tema tarafından desteklendiğinden dolayı site yöneticileri en çok hangi şehrin ya da ilçenin ilgi gördüğünü kontrol edebilmektedir.

JobsDirectory iş ilanı teması - genel tema görünümü
JobsDirectory iş ilanı teması

Harita Desteği 

Temada yer alan harita desteği, iş ilanlarını çok daha cazip kılıyor. Kişiler kendi bölgelerine yakın yerdeki işleri arayabildiği gibi aynı zamanda harita üzerinden iş yerinin adresini tam olarak öğrenebiliyor. Tek şehir, çoklu şehir gibi farklı harita destekleriyle esnek bir yapıda olan tema ile harita konusunda hiçbir şey havada kalmıyor. Üstelik bu harita sistemi, kısa yolları da desteklemekte. Böylece özel kısa kodları kullanarak harita gösterimini daha etkin hale getirebilirsiniz.

Google Maps Desteği 

İş ilanı temasının temel çalışma prensibi Google maps üzerine kurulduğundan dolayı özel özellikler de eklenmiştir. Buna göre kullanıcılar tema ile birlikte aşağıdaki Google maps özelliklerini de kullanma imkânına sahip olacaktır.

 • Tüm haritalar için özel işaretçiler
 • Özel İşaretleme
 • Tüm haritalar için sokak görünümü desteği
 • Ana sayfa harita widget’ı
 • Kategori sayfası widget’ı
 • Harita zum ayarlama seçeneği
 • Kapsamlı açılabilir pencere bilgi desteği
 • Duyarlı haritalar (otomatik genişlik)
 • Haritalarda yol tarifleri alma
 • Tek ve çok şehirli seçenekler
 • Ana sayfa haritasında arama işlevi
 • 4 harita tipi desteği (yol, arazi, uydu, hibrit)

Özel Başvuru Sayfaları 

İş verenler tarafından özel olarak seçilebileceği gibi iş başvuru formları özelleştirilebilir. Özel kayıt formu, standart başvuru formları oluşturularak kullanılabilmekte. Özel iş ilanlarında gönderi formunun özelleştirilebilir yapısı sayesinde farklı bilgilerin istenebilmesi ya da dosyaların gönderilebilmesi de mümkün olmaktadır.

Özel Mobil Optimizasyonu

Web sitenizin ziyaretçilerini memnun etmek için, tema mobil cihazlarda içeriği güzel ve düzenli bir şekilde görüntülemek için optimize edilmiştir. Böylece mobil optimizasyon konusunda sorun yaşamadan uyumu yakalayabilirsiniz.

JobsDirectory iş ilanı teması para kazanma seçenekleri

Profesyonel bir proje için tema ile para kazanma seçenekleri de oldukça esnektir. Böylece hem işveren hem de iş arayan kişilerin üye olarak iş arayabileceği, sisteme dahil olabileceği bu temada para kazanma konusunda farklı esneklikler bulunmaktadır.

 • Başvuru ve iş ilanlarının  ücretli olarak listelenmesi,
 • Üyelik ve paket aboneliklerinin yenilenmesi
 • Vitrine çıkarma gibi farklı yayın seçenekleri
 • Kupon indirim ve fırsatları
 • Web site üzerindeki reklam alanlarının kullanıma sunulması

Sonuç olarak JobsDirectory iş ilanı teması

Her bir detayı ile özel bir çalışma ürünü olarak piyasaya sunulan ve ücretli olarak kullanılan JobsDirectory iş ilanı teması, özellikle iş ilanı yayınlamak isteyen kişiler için en güçlü seçeneklerden bir tanesi. Widget desteğinde çok fazla seçenek sunan ve böylece sayfaların özel bir şekilde ayarlanmasını sağlayan tema, yeni güncellemeler ile birlikte pratik kullanımda sürekli desteklenmektedir. Sosyal ağlar üzerinden giriş yapma, farklı deliler üzerinde otomatik çeviriler tüm bu özellikler arasında dikkat çeken yeniliklerden birisi olduğu gibi içerik yönetiminde de tema kusursuz bir destek sunmaktadır.

Wordpress Hosting
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı