Eklentiler

En İyi 5 WordPress Anket Eklentisi

Web sitenizde anket kullanmak işinizi geliştirmek için  kullanıcı geri bildirimlerini toplamanız sağlar. Bu yazımızda, en iyi 6 WordPress anket eklentisi konusundan bahsedeceğiz.

En İyi 5 WordPress Anket Eklentisi

WordPress Anket Eklentisinde Olması Gerekenler

Web sitenizde kullanıcı geri bildirimi toplamanın birçok yolu vardır. Bir iletişim formu ekleyebilir, anketler oluşturabilir, kullanıcılardan yorum bırakmalarını isteyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bir anket eklemek biraz daha karmaşıktır. Maksimum kullanıcı katılımı elde etmek için web sitenizi ilgi çekici, eğlenceli ve kolay hale getirmelisiniz.

İyi bir anket eklentisi, web sitenizin harika görünmesini sağlayacaktır. Anketler için raporlama çok önemlidir. Bundan dolayı kullanıcı tarafından gönderilen verileri dışa aktarma seçeneğini kullanarak saklayabildiğinizden emin olmanız gerekir, bunun için bir elektronik tabloda veya bir CRM yazılımında kullanabilirsiniz.

Diğer taraftan anket sonuçlarını nasıl paylaşacağınızı da düşünmeniz gerekiyor. Sonuçları web sitenizde görüntülemek istiyorsanız eğer anket sonuçlarını güzel bir biçimde yerleştirmenize izin veren bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

Hadi şimdi, en iyi WordPress anket eklentilerine ve özelliklerine bir göz atalım.

1. WPForms

WPForms , piyasada bulunan en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Son derece ilgi çekici anket formlarını hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir anket eklentisi ile birlikte gelir.

Anketleri ve anket eklentisini koşullu mantık, çok sayfalı formlar, özel bildirimler, e-posta entegrasyonu ve daha fazlası gibi diğer güçlü WPForms özellikleriyle birleştirebilirsiniz.

WPForms, metin alanı, onay kutuları, radyo düğmeleri, derecelendirmeler, Likert ölçeği, NPS puan alanı ve daha fazlasını içeren tek butona tıklayarak anketinize herhangi bir form alanı eklemenize olanak sağlar.

WPForms anketleriyle ilgili en kullanışlı bölümü raporlama bölümüdür. WPForms, anket yanıtlarına bağlı olarak grafikler ve çizelgelerle otomatik bir şekilde güzel raporlar oluşturur. Anket sonuçlarını WordPress sayfasında kısa kod ile gösterebilir ya da kullanıcılarınızı anketi doldurduktan sonra sonuçlar sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Diğer WordPress form eklentilerinin aksine, WPForms mevcut formlarınızdan herhangi biri için anket raporlarını etkinleştirmenize olanak sağlar.

Anket grafiklerinizi sosyal medyada ya da powerpoint sunumlarınızda paylaşmak için görüntü şeklinde dışa aktarmanızı sağlar. Ayrıca tekliflerinize ya da satış konuşmalarınıza dahil etmek için raporları yazdırabilirsiniz.

Son zamanlarda, WPForms, form etkileşiminizi daha insani hissettirerek form tamamlamayı artıran konuşma formları modunu başlatmıştır.

WPForms, survey Monkey ve Typeform’un kurumsal düzeyde özelliklerini küçük işletmeler için uygun bir fiyata sunar. Bundan dolayı şu anda 3 milyondan fazla web sitesi sahibi tarafından kullanılıyor.

2. Formidable Forms

Formidable Forms, anket özellikleri sunan gelişmiş bir WordPress form eklentisidir.

Anketler de dahil olmak üzere her türlü formu oluşturmak için form oluşturucularını kullanabilirsiniz. Popüler bir anket eklentisinden beklediğiniz tüm popüler alan türleri ile birlikte gelir.

300.000’den fazla web sitesi sahibi, Formidable’ı tercih ettikleri form oluşturma çözümü olarak kullanıyor.

Formidable, hesap makineleri, testler ve daha fazlası gibi diğer gelişmiş form çözümlerini oluşturmanıza da izin vermektedir.

3. CrowdSignal (Polldaddy)

CrowdSignal (eski adıyla Polldaddy), ünlü bir WordPress anket eklentisidir. Bu bir iletişim formu eklentisi değildir ve listede yer alan bazı eklentilerin aksine anketler dışındaki amaçlara uygun değildir.

Ücretsiz bir eklentidir, ancak API anahtarına sahip olmak için bir WordPress.com hesabına ihtiyacınız olacaktır. Ücretsiz sürüm, özellikler açısından sınırlıdır ve ayrıca marka logolarını anket formunuza ekleyecektir.

CrowdSignal, anketlerinizi oluşturmak  sürükle ve bırak aracı ile oldukça kolaydır. Oluşturduğunuz her anket için anket paylaşım ayarlarını, sonuç paylaşımını ve stil seçeneklerini değiştirmeniz mümkündür. Ayrıca, spam’i engellemek için captcha ve birden fazla yanıtı önlemek için bazı temel IP filtrelemelerini de içerir.

4. Gravity Forms

Gravity Forms , anket oluşturmak için birçok eklenti ile birlikte gelen en eski WordPress form eklentilerinden bir tanesidir. Kullanımı son derece olaydır ve bir anket alanı da dahil olmak üzere birçok ortak form alanı ile form oluşturucuyu kullanarak her türlü formu oluşturmanız mümkündür.

Anket sonuçları sadece yönetici alanı içinde görüntülenebilir ve herhangi bir çizelge veya grafik bulunmamaktadır. Anket sonuçlarını bir CSV dosyasına aktararak sonuçları bir WordPress tablo eklentisi ile web sitenizde görüntüleyebilirsiniz.

Ancak anket eklentisine erişebilmek için  Elite plana ihtiyacınız olacaktır.

5. Quiz and Survey Master

Quiz and Survey Master, adından da anlaşılacağı gibi WordPress sitenize sınavlar ve anketler eklemeniz için tasarlanmıştır. Kullanıcı arayüzü basit olmasa da, iyi belgelenmiştir ve birçok kullanışlı özellikle birlikte gelir.

Temel ücretsiz eklenti, tüm ortak form alanlarıyla anketler oluşturmanıza olanak tanır. Wordpress web sitenizde etkileşimli cevaplar, skor tabloları ve puanlama ile sınavlar eklemek için de kullanabilirsiniz.

Eklenti ayrıca anket tamamlandıktan sonra kullanıcılara teşekkür etmek veya onları WordPress web sitenizdeki herhangi bir sayfaya yönlendirmek için e-posta gönderebilir. Ancak raporlama ve analiz için ayrıca bir premium eklenti satın almanız gerekecektir.

Bu yazımızın, web siteniz için en iyi WordPress anket eklentisini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz WordPress Kenar Çubuğu ile İlgili Püf Noktaları yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı