Wordpress

Dönüşümleri Artırmak için WordPress Sitesinde FOMO Kullanımı

Kaçırma korkusunun kısaltması olan FOMO, temelde bir ürün için beklenti ve heyecan yaratmak için kullanılan bir pazarlama şeklidir.

Müşterilerin satın alma kararını daha hızlı vermelerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan temel bir psikoloji ilkesini kullanır.

Bu yazımızda, dönüşümleri artırmak için WordPress sitesinde FOMO kullanımı konusundan bahsedeceğiz.

WordPress Sitesinde FOMO Kullanımı

FOMO nedir ve Dönüşümlere Nasıl Yardımcı Olur?

FOMO veya ‘kaçırma korkusu’, heyecan verici ve modaya uygun bir şeyi kaçırma endişesini tanımlamak için kullanılan psikolojik bir terimdir.

Örnek verecek olursak eğer, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız , yaklaşan bir satış, sınırlı süreli teklifler ve açılış sayfalarınıza sosyal kanıtlar ekleyerek beklenti yaratabilirsiniz.

Ayrıca FOMO etkisi yaratmak için e-posta listesi oluşturmak , bağlı kuruluş pazarlama, uygulamalar için kampanya, boost indirmeleri ve daha fazlasını uygulayabilirsiniz.

Bununla birlikte, FOMO’yu WordPress sitenize nasıl kolayca ekleyeceğinize bir göz atalım.

OptinMonster ile FOMO Geri Sayım Sayaçları Ekleme

Pazarlamacıların müşterinin dikkatini çekmek için ‘Aciliyet’i kullandığını hepimiz gördük. İster yerel ister büyük markalı bir web sitesi olsun, çevrimiçi olarak da etkili bir şekilde çalışan en eski pazarlama tekniklerinden biridir.

Temel olarak, kullanıcılara aciliyet duygusu taşıyan bir teklif gösterirsiniz, bu da önemli bir anlaşmayı kaçırma korkusunu tetikler ve kullanıcıların bir satın alma kararı vermesine neden olur.

Aciliyet saldırıları, sınırlı süreli teklifler, sezonluk indirim kampanyaları, tek seferlik indirimler vb. ile kullanılabilir.

WordPress ya da  WooCommerce içinde aciliyet zamanlayıcılar eklemek için en iyi yolu OptinMonster kullanmaktır. İşletmelerin web sitesini terk eden ziyaretçilerini abonelere ve müşterilere dönüştürmesine yardımcı olan en popüler dönüşüm optimizasyon yazılımıdır.

İlk olarak, bir OptinMonster hesabına kaydolmanız gerekecektir. Ücretli bir araçtır ve Kayan çubuk kampanyalarını kullanmak için en azından ‘Plus’ planına ihtiyacınız vardır.

Ardından, OptinMonster eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek için WordPress sitenize geçin.

Bu eklenti, WordPress siteniz ile OptinMonster uygulaması arasında bir bağlayıcıdır.

Etkinleştirdikten sonra, yönetici kenar çubuğunuzdaki OptinMonster menüsünü tıklayın ve API anahtarınızı girin. Bu bilgileri OptinMonster web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

API Anahtarınızı girdikten sonra, devam etmek için ‘Yeni Kampanya Oluştur’ butonuna tıklamanız gerekecektir.

Öncelikle, bir optin türü seçmeniz ve ardından bir tema belirlemeniz gerekiyor. ‘Geri sayım’ temalı bir ‘Kayan çubuk’ kampanyası kullanacağız.

Ardından, temanız ve onu çalıştıracağınız web sitesi için bir ad seçmeniz istenecektir. Bu bilgilerin doldurulması, OptinMonster Builder arayüzünü başlatacaktır.

Kampanyanızı tasarlamak için basit bir şekilde işaret edip tıklayabileceğiniz bir sürükle ve bırak aracıdır. Sağ panelde kampanyanızın canlı bir önizlemesini ve sol panelde bir dizi özelleştirme seçeneğini göreceksiniz.

Geri sayım stilini ve bitiş tarihini ayarlamak için devam edin ve geri sayım sayacının kendisine tıklayın. ‘Statik’ ve ‘Dinamik’ olmak üzere kullanabileceğiniz iki tür geri sayım sayacı vardır.

Dinamik “her zaman yeşil” zamanlayıcı web sitenizdeki kullanıcı davranışına göre değişirken, statik zamanlayıcı tüm kullanıcılarınız için aynı kalır.

Bu eğitim için statik zamanlayıcıyı kullanacağız. Geri sayım temalı kayan çubuk kullandığımız için, kayan çubuğu aşağı veya yukarı taşıyabiliriz.

Ayrıca, kayan çubuğunuzdaki metni düzenlemek için işaret edip tıklayabilirsiniz. Bir kupon kodu ekleyebilir, özel tekliflere bağlantılar ekleyebilir ve istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz.

Memnun kaldığınız zaman, en üstteki Kaydet ve ardından Yayınla butonuna tıklamayı unutmayın. Bu size, kampanyayı canlı hale getirmek için yanındaki butonu değiştirmeniz gereken durum sayfasını gösterecektir.

Şimdi, WordPress web sitenize geri dönün ve OptinMonster sayfasındaki ‘Kampanyalar’ sekmesine tıklayın. Son oluşturulan kampanyanızın burada listelendiğini göreceksiniz (görmüyorsanız kampanyaları yenile butonuna tıklayın).

Varsayılan olarak, kampanyanız devre dışı bırakılır ve etkinleştirmek için sadece ‘Canlı Yayına Geç’ bağlantısını tıklamanız gerekir.

Artık geri sayım zamanlayıcı FOMO kampanyanızı çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazının, WordPress web sitenize FOMO eklemeyi ve dönüşümleri artırmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz WooCommerce Popüler Ürünler Nasıl Görüntülenir ? yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı