Genel

Blog Açarak Para Kazanma Rehberi

Blog Açarak Para Kazanma REHBERİ

İlk makalemiz Blog Açarak Para Kazanma Rehberi ile sizlere önemli bilgiler sunacağız. Blog açarak para kazanmak çoğu kişi için cazip olarak görülse de blog açarak nasıl para kazanılır ve para kazancı hangi yollarla mümkündür gibi sorular her zaman akıllarda yer almaktadır. Bu tip konularda yeni fikirler edinmek ve blog siteleriniz için alternatif kazanç yolları arıyorsanız, aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

Blog Açarak Para Kazanma Rehberi
Blog Açarak Para Kazanma Rehberi

 

Para Kazanmak İçin İlk Adım: Blog Açmak

Basit ve hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmek adına bir WordPress blogu oluşturmak öncelik olmalıdır. Reklam yerleşimi ve içerik yayınlarındaki kolaylığı bu sistemi ön plana çıkarırken alan adı ve web barındırma alanı ile birlikte blog açmaya başlayabilirsiniz. Blog açarak yazılar yayınlamaya başladıktan sonra ise blog açarak nasıl para kazanılır, alternatif kazanç yöntemleri nelerdir konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog açarak para kazanmak isteyenler için alternatifler oldukça fazla. Bu nedenle gelir modellerine bakarak size ve sitenize uygun olanlarını tercih edebilirsiniz.

Google Adsense

Blog açarak para kazanmak isteyenlere yönelik ilk seçenek kuşkusuz Google Adsense olacaktır. Türkiye’de de geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan bu reklam yönetiminde, hiti ve tıklanma oranları yüksek bir web siteye sahip olmanız kazançlarınızı doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle site açarken alandaki rekabeti, tıklama durumlarını ve sıralamaları kontrol etmeniz gerekir. Ne kadar çok fazla hitiniz varsa, kuşkusuz reklam gösterimleriniz artacak ve geliriniz de yükselecektir.

Affiliate Marketing

Yaptığınız bir tanıtım, ürün ya da hizmet sayfalarınıza siteniz üzerinden giderek satın alma yapan kullanıcılar size kazanç sağlayabilir. Affiliate marketing olarak adlandırılan bu sistem sayesinde, beklentilerinin de üzerinde bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için sağlam bir takipçi kitlenizin olması ve hedef kitleye ulaşmanız yeterli olacaktır. Eğer ahşap işleriyle ilgili bir blogunuz varsa ve bu alanda yeni bir ürünün affiliate marketing imkanı sunuluyorsa, kuşkusuz hedefe yönelik iyi bir adım atabilirsiniz.

Reklam Alanı Satma

Her web sayfası, reklam yayınlanabilen potansiyel reklam yerlerine sahiptir. Google Adsense için yayınlanan reklam alanlarıyla benzer görülebilecek bu reklam alanlarını diğer web site sahiplerine satabilir, ürün ya da hizmet reklamlarının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için web sitenizin ilgili bölümlerine reklam verme ile ilgili bağlantılar ve iletişim bilgilerini bırakmanız avantaj sağlar.

Sponsorlu Blog Yazıları Yazma

Bir hizmet, ürün, web sitesi ya da olayla ilgili yazacağınız yazılar için para alabilirsiniz. Özellikle web sitenizin iyi bir okunma oranı varsa, çoğu kişi siz istemeseniz bile size ulaşarak, yazılarını yayınlamanızı isteyecektir. Bu tip alternatifler de yine sizin için ciddi bir gelir yaratabilir.

İncelemeler Yayınlama

Pek çok Youtuber tarafından da tercih edildiği gibi ücretli bir şekilde yayınlanan incelemeler, hem hedef kitlenin dikkatini çekiyor hem de içeriklerinizdeki kaliteyi arttırıyor. Kadınlar için makyaj malzemesi gibi ürünler revaçta. Erkekler için ise farklı teknolojik donanımlar tercih ediliyor.

Üyelere Özel İçerikler Yaratma

Eğer ciddi bir takipçi kitleniz varsa ve yazılarınız yüksek okunma rakamlarına ulaşıyorsa, ücretli üyelik sistemi ile sadece takipçilerinize özel yazılar yayınlayabilirsiniz. Burada katma değeri çok yüksek bir içerik olması, anahtar durumda.

Alternatif Satışlar

Diğer ürün ve hizmetler için yaptığınız tanıtımları kendiniz için de yapabilirsiniz. Bunun için ürünlerinizi, sunduğunuz hizmetleri blog sayfanızda tanıtabilir, fiyatlarını paylaşabilir ve iletişim bilgileri ile başarılı bir pazarlama çalışması yapabilirsiniz. Freelance olarak yaptığınız işler, blog sayfanız için yeni müşteriler bulabilmeniz adına pazar fırsatı yaratabilir.

Tüm bunlarla birlikte alternatifler oldukça fazla. Hitap ettiğiniz alana göre yepyeni yollar bulabileceğiniz “Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?” konusunda değerlendirmeniz gereken diğer alanlar ise şöyle;

  • YouTube ile entegre bir blog oluşturma
  • İçerikleriniz ile uyumlu podcastler hazırlama
  • Tasarım ya da yazılım üzerine çalışmalar sergileyerek satış yapma
  • WordPress tema ve eklenti yazarak satışını yapma
  • Bağış toplama
  • E-mail bültenleri oluşturma ve blog yazıları ile pazarlama çalışması yapma
  • Teknik destek gibi uzaktan yardım ile yapılabilecek hizmetler sunma

Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır Konusunda Püf Noktalar

Blog açarak para kazanmak isteyenler için bu tip farklı yollar mevcut olsa da dikkat edilmesi gereken en önemli detay içeriklerin güçlü ve takipçi kitlesinin geniş olmasıdır. Aksi halde reklam çalışmaları için gerek Adsense gibi alanlarda gerekse de sponsorlu içeriklerde istenen sonuç elde edilemeyecektir.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı