Genel

Neden Blog Açmalısınız?

Blog açmayı ya da neden blog açması gerektiğini düşünen kişiler, “Neden blog açmalısınız?” nedenlerine bakabilir. Böylece blog açarak, elde edeceğiniz avantajları göz önünde bulundurarak yeni bir projeye başlayabilirsiniz.

Neden Blog Açmalısınız?

Maddeler ve açıklamalarla blog yazmanın size getireceği yararlar;

neden blog açmalısınız
Neden blog açmalısınız ?

 

Blog ile Para Kazanabilirsiniz

Sadece blog yazarak çok para kazanmak imkansız değil. Blogunuzdan para kazanmak mümkün. Zaman alsa da yeterli zaman geçtiğinde küçük ama pasif bir gelirler elde etmeye başlayacaksınız. Dünya genelinde sadece blog yazarlığı ile geçimini sağlayan kişiler olduğu gibi doğru bir planlama ile siz de bu yolda ilk adımınızı atabilirsiniz.

Blog Tutmak Kolaydır

Blog yazmak aslında gerçekten çok kolay.  WordPress ile hızlı bir şekilde kurulum yapabilir, sitenizi hazır hale getirebilirsiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken tek şey, blogunuzu temalarla kişiselleştirmek, harika eklentiler eklemek ve içerik yazmak. Bunu bir kez kavradığınızda, ne yapacağınızı tam olarak bilecek ve yapacağınız içerik planı doğrultusunda içeriklerinizi yayınlamaya başlayacaksınız.

Google’da Aranırsınız

Blogunuz hazır olduğunda, Google sayfalarınızı tarar ve Google aramada listelenmeye  başlanır. Bu, arama motorlarından ek ziyaretçiler almaya başlayacağınız anlamına gelir.

Sizi Geliştirir

Blog sahibi olmak kesinlikle sizi daha da geliştirecektir. Blog oluşturma, iletişim becerilerinizin yanı sıra yazma becerilerinizi de geliştirir. Kim olduğunuzu ve kim olmak istediğinizi düşünmeye başlayacaksınız. Ayrıca, bir iş başvurusu gönderdiğinizde, birçok işveren blogları olan, yaşamları ve fikirleri hakkında açıkça yazan bir çalışanı öne alacaktır. Bu yüzden blog, kesin bir “artı” oluşturacak.

Diğer İnsanlara Yardımcı Olur

Bilginizi blog aracılığıyla paylaşabilir diğer insanlara belirli problemlerde yardımcı olabilirsiniz. Her blog, insanlara kendi yollarıyla yardımcı olur.

Kendinizi Tanımanızı Sağlar ve Yeni Fırsatlar Yaratır

Bir blogunuz olduğunda, kendinizi tanıtmak veya bir uzman gibi görünmenizi sağlamak için temel olarak bir kanal yaratmış olacaksınız

İletişimde Kalmak için Blogları Kullanabilirsiniz

Aktif insanlar, Facebook’ta veya diğer herhangi bir sosyal “sohbet odasında” yer almakta daha az zamana sahiptir. Yine bir blog arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla bağlantıda kalmanıza blog yardımcı olabilir. Blogunuz aracılığıyla etkinlikleriniz, fikirleriniz ve başarınız hakkında her şeyi kolayca okuyabilirler. Blogu bir iletişim aracı olarak kullanmaya başlamanız halinde kitleniz genişledikçe site hitleriniz ve popülerliğiniz de artacaktır.

İşletmenizi Büyütebilirsiniz

Şirketinizin bir blogu var mı? Eğer değilse, o zaman çok şey kaçırıyorsunuz. Bloglar, şirketiniz hakkında birçok şey sağlayabilir. Potansiyel müşterileriniz, şirketinizin başarısı, fikirleri, stratejileri ve hatta onları düzenli ödeme yapan müşterilere dönüştürebilecek yeni ürünler hakkında ilginç hikayeler okuyabilir. Bu, çok sayıda firmanın kullanmadığı büyük bir fırsat. Ayrıca, blog yazan şirketler % 97 oranında daha fazla bağlantıya sahiptir (daha fazla trafik ve ziyaretçi ).

Hobiniz Olabilir

Çok fazla boş zamanınız varsa ve sürekli Web’de dolaşıyorsanız, gerçekten bir blog tutmayı düşünmelisiniz. Buna bağımlı olabilirsiniz. Çok şey öğrenmeye başlayacak, bilgiyi paylaşacak ve yeni bağlantılar kurabileceksiniz. Çok iyi ve yeni deneyimler kazanacaksınız, üstelik kaybedecek bir şey yok.

Becerilerinizin Geliştirilmesine Yardımcı Olur

Yazma becerisi üzerinde blogun büyük bir etkisi vardır. Ne kadar çok yazarsanız, o kadar gelişim gösterebilirsiniz.

Tarihe Bir Not Bırakmanızı Sağlar

Sürekli erişime açık kalacak yazılar yazarak, gelecekte çocuklarınız için bir kayıt dahi oluşturulabilir.

Bilgi Hazneniz Genişler

İnternette neredeyse yarım milyon blog var. Her biri farklı konuları kapsıyor. Blogları düzenli olarak en son bilgilerle güncellemek, belirli bir alanda veya konudaki etkinliklere ayak uydurmak, sizin de gelişmenizi sağlar.

Daha Etkili Düşünmeye Başlarsınız

Blog yazmaya  başladıkça daha iyi bir düşünür olacaksınız. Yazma süreci kağıda düşüncelerin kaydedilmesini içerdiğinden, bloglama süreci sizi daha derinden düşünmenizi teşvik eder. Yaşamınızdaki sorunları ve onları şekillendiren dünya görüşünü daha derinden keşfedeceksiniz.

Daha Sağlıklı Alışkanlıklar Kazandırır

Blog oluşturma; zaman, bağlılık ve disiplin gerektirir. Hayatınızı iyi şekilde planlamanıza yardımcı olurlar. Bloglama yeni yaşam alışkanlıklarının ortaya çıkması için fırsat sağlayacaktır.

Eğlenin!

Birçok insan bloga sadece eğlence olsun diye başlar. Başarılı bloglamanın en önemli anahtarlarından biri, blogunuzun konusu hakkında tutkulu olmaktır. Bu sayede daha etkin bir şekilde yazabilirsiniz. En iyi ve en ilginç bloglardan bazıları, sadece eğlence için yazılmış ve blogcuya yaratıcı bir çıkış yapmak için başladı.

Tüm bunlar ya da sadece bir kaçı sizin özel “Neden blog açmalısınız?” sorusuna yanıtınız olacaktır.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı