Genel

E-posta Listenizi Büyütmenin 8 Basit Yolu

Genellikle yeni başlayanlar web sitelerine bir kenar çubuğu tercih formu yükler ve kullanıcıların abone olmasını bekler. Bu işlem yavaş abone büyümesine neden olur.

Daha hızlı büyüme için, kullanıcılarınıza sitenizden ayrılmadan önce e-posta bülteninize katılmaları için birden fazla fırsat sunmanız gerekir.

Bu yazımızda e-posta listenizi büyütmenin 8 basit yolu konusundan bahsedeceğiz.

E-posta Listenizi Büyütmenin 8 Basit Yolu

Öncelikle profesyonel bir e-posta pazarlama hizmeti kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor.

En iyi e-posta pazarlama şirketini kullanarak, e-postalarınızın spam klasörüne düşmesini engellersiniz. E-posta listenizi oluşturmak ve büyütmek için size doğru araçları sağlar.

Dünyadaki en büyük ve en popüler e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcılarından biri olan Constant Contact’ı kullanmanızı öneriyoruz.

Ardından, OptinMonster’a ihtiyacınız olacak . Dünyadaki en iyi müşteri adayı oluşturma yazılımıdır. OptinMonster, web sitenizi terk edeni ziyaretçilerinizi e-posta abonelerine dönüştürmenize yardımcı olur.

Bahsettiğimiz en iyi araçlara sahip olduğunuza göre, e-posta listenizi büyütmenin en etkili yollarından bazılarına bir göz atalım.

1. Birden Çok Kayıt Formu Kullanın

Web site kullanmaya yeni başlayan birçok kişi kenar çubuğunda basit bir haber bülteni kayıt formu ile başlar.

Daha fazla e-posta abonesi almak istiyorsanız, birden fazla kayıt formuna ihtiyacınız var. Bu, kullanıcılarınıza e-posta listenize kayıt olmaları için daha fazla fırsat sunar.

Kenar çubuğu kayıt formunuzu yapışkan bir kayan çubuk veya bir ışık kutusu açılır penceresiyle birleştirmenizi öneririz. Bu etkili kampanya türleri, kayıt formlarınızı daha dikkat çekici hale gelmesini sağlar.

OptinMonster’ın Display Rules kullanarak, zaman ve eyleme dayalı tetikleyicileri ayarlayabilirsiniz, bu sayede kullanıcılarınız aynı anda tüm seçenekleri görmezler.

Örneğin, kullanıcı kenar çubuğu seçimini geçtikten sonra kayan altbilgi çubuğu seçimini gösterecek ve yalnızca çıkmak üzereyken bir ışık kutusu açılır penceresini gösterecek bir görüntüleme kuralı ayarlayabilirsiniz.

2. Çıkış Amacı Açılır Penceresi kullanın

Exit-Intent , OptinMonster tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir ve kullanıcınızın fare davranışını izler ve web sitenizden tam olarak ayrılmak üzere oldukları anda onlara hedeflenen bir e-posta kayıt formu gösterir.

Exit-Intent’i web sitesini terk eden ziyaretçileri abonelere dönüştürmek için tam ekran karşılama kapıları, ışık kutusu açılır pencereleri veya diğer optin türleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

3. Çekiliş ve Yarışmalar

Viral hediye veya yarışma yürüterek kısa süre içerisinde çok sayıda yeni takipçi ve abone edinmenin kolay bir yoludur. Başarılı bir hediye kampanyası için pahalı bir ödüle ihtiyacınız yoktur.

Kullanıcılar e-posta adreslerini, sosyal paylaşımlarını ya da sizi sosyal medya hesaplarını takip ederek yarışmaya katılabilirler. Bu işlem bir kartopu etkisi yaratarak çok sayıda yeni kullanıcıya ulaşmanızı sağlar.

Piyasadaki en iyi WordPress hediye eklentisi olan RafflePress’i kullanmanızı öneririz . Kampanyanızı başarılı kılmak için binlerce sosyal eylem içeren sürükle ve bırak hediye oluşturucu ile birlikte gelir.

4. İndirimleri ve Fırsatları Kullanın

Birçok müşterinin net bir karar vermesini sağlayan şey indirimler veya özel kuponlar olmaktadır. Peki neden onları e-posta listenize katılmaya ikna etmek için bu fırsatı kullanmıyorsunuz?

WooCommerce kullanıyorsanız, bir kupon oluşturmak için WooCommerce  kısmından Kuponlar sayfasına gidebilirsiniz . Daha sonra, kullanıcılar e-posta adreslerini girdikten sonra kodu ortaya çıkarmak için OptinMonster’ın ‘Success’ görünümünü kullanabilirsiniz.

5. E-posta Listenizi Büyütmek için İletişim Formunu Kullanın

İletişim formları, bir kullanıcıyı e-posta listesine eklemenin başka bir fırsatıdır. Kullanıcılar e-posta adreslerini giriyorlar ve küçük bir onay kutusu ile tekrar girmeden abone olmalarına istiyor.

Piyasada bulunan form oluşturucuların en iyisi olan  WPForms’u kullanmanızı öneririz . Formlarınızı en iyi e-posta pazarlama hizmetlerine bağlamanıza olanak tanır ve basit sürükle ve bırak aracıyla formları kolayca oluşturmanıza yardımcı olur.

6. Facebook Sayfanıza Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Facebook, iş sayfaları için harekete geçirme butonlarını tanıttı. Bu butonlar, kapak resminizin üzerinde belirgin bir şekilde yer alır.

Facebook sayfanıza harekete geçirici mesaj olarak bir kayıt butonunu nasıl eklemeniz gerektiğini aşağıda bahsediyoruz.

Facebook sayfanızı ziyaret ederek mavi bir ‘Buton ekle’ butonu göreceksiniz.

Birden çok seçenek içeren açılır pencere açılmasını sağlayacaktır. ‘Bizimle iletişime geçin’ sekmesine tıklayarak ‘Kaydol’ kısmını seçmeniz gerekiyor.

Daha sonra, kullanıcıların kaydolmayı tıkladıklarında yönlendirilecekleri web sitenize bir bağlantı sağlamanız gerekiyor.

Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için ekle butonuna tıklamayı unutmayın.

7. Twitter Potansiyel Müşteri Oluşturma Kartlarını kullanın

Twitter Reklamları , müşteri olacak adaylarını artırmak için kullanabileceğiniz farklı bir sosyal platform sunmaktadır.

Twitter, doğrudan Twitter’dan müşteri adayı oluşturmanızı bile sağlar. Bu sayede kullanıcılar Twitter’dan ayrılmadan e-posta listenize kaydolabilir.

Böylece web sitenize trafik çekebilirsiniz. E-posta kayıt formlarını da bir dönüşüm olarak kullanabilirsiniz. Twitter kullanıcıları için özel teklifler oluşturarak takipçilerinize linklerinizi tweet olarak atabilirsiniz.

8. YouTube Harekete Geçirici Mesaj Kutularını Kullanın

YouTube, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biridir ayrıca en popüler ikinci arama motorudur. Pazarlama stratejinizin bir parçası olarak YouTube videolarını kullanıyorsanız eğer e-posta listenizi büyütmek için de YouTube kanalınızı kullanabilirsiniz.

YouTube işlem kartları, videolarınıza etkileşimli bilgi kartları eklemenizi sağlar.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz WordPress Kenar Çubuğuna Sosyal Medya Simgeleri Nasıl Eklenir ? yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı