Eklentiler

En İyi 3 WordPress Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu

WordPress sitenizi oluşturmanın ve özelleştirmenin kolay bir yolunu mu arıyorsanız eğer sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu eklentileri tam da size göre bir eklentidir.

WordPress sayfa oluşturucuları, hiç bir kod yazmaya gerek kalmadan web site düzeninizi oluşturmanızı, düzenlemenizi ve özelleştirmenizi sağlar. Bu yazımızda en iyi 3 WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucu konusundan bahsedeceğiz.

En İyi 3 WordPress Sürükle ve Bırak Sayfa Oluşturucu

Yeni bir blog sayfası açarken, WordPress sayfa düzenlerini özelleştirmekte zorlanabilirsiniz.

Çok sayıda premium WordPress teması farklı sayfa düzenlemesiyle birlikte gelirken, çoğu kod bilmediği (HTML / CSS) için özelleştirilmede zorluk çeker.

WordPress web siteniz için kullanılabilen birçok harika sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisi bulunmaktadır. Hiçbir kod yazmaya gerek kalmadan WordPress’te tamamen özel web sitesi tasarımları oluşturmanıza olanak tanır.

Bu WordPress sayfa oluşturucularını karşılaştırma kriterlerimiz şu şekilde olmalıdır: kullanım kolaylığı , esneklik ve tasarım çıktısı .

Şimdi, piyasada bulunan WordPress için en iyi sayfa oluşturuculara bir göz atalım.

1. SeedProd

SeedProd , WordPress web siteleri için premium sürükle ve bırak sayfası oluşturucu eklentisidir. Kullanım kolaylığından ve hızlılığından dolayı  piyasada bulunan en iyi WordPress sayfa oluşturucusudur diyebiliriz.

Önceden hazırlanan 100’den fazla güzel şablon arasından seçim yapabilir ve herhangi bir kod gerektirmeden kolay kullanımı ile sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu ile tamamen özel bir düzen oluşturabilirsiniz

Açılış sayfaları, satış sayfaları, teşekkür sayfaları, web semineri kayıt sayfaları, 404 sayfası ve daha fazlası için önceden oluşturulmuş şablonları bulunmaktadır.

Yavaş ve kullanımı zor olan diğer WordPress sayfa oluşturucularının aksine, SeedProd web sitesinin hızı olması göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Sayfalarınızın hızlı olmasını sağlar ve bu sayede SEO’da daha üst sıralarda yer almanızı sağlar.

SeedProd, sayesinde tekrarlayan işleri yapmak yerine öğeleri yeniden kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Renk şemaları tanımlayabilir, yazı tipi , sayfa şablonlarını, özel blokları, bölümleri ve daha fazlasını kaydetmeniz mümkündür.

Sosyal profiller, geri sayım zamanlayıcıları, iletişim formları, butonlar, çeşitli içerik blokları ve daha fazlası gibi güçlü bir sayfa oluşturucudan bekleyeceğiniz bütün özelliklere sahiptir. En iyi yanı ise bazı blokların önceden hazırlanmış şablonlara sahip olmasıdır, bu sayede favori blok şablonlarını tek tıklama ile tasarım sürecini hızlandırabilirsiniz.

SeedProd, tüm popüler WordPress temaları ve eklentileri ile çalışır. Ayrıca yerleşik abone yönetimine sahiptir ve MailChimp , ActiveCampaign, ConvertKit ve daha fazlası gibi popüler e-posta pazarlama hizmetlerine kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz .

SeedProd  ile daha iyi web sitesi düzenleri oluşturmak için 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Fiyatlandırma: Tek site lisansı için 39.50 $’dan başlamaktadır.

Sınıfı: A +

2. Beaver Builder

Beaver Builder, WordPress’in bir diğer popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisidir.

Beaver Builder, hızlı bir sürükle ve bırak arayüzüyle birlikte gelmektedir. Sağ kenar çubuğunda yer alan öğeleri sürükleyip sayfanıza bırakıp yaptığınız bütün değişikliklerinizi eklerken görebilmenizi sağlar. Özelliklerini düzenlemek için bir sayfadaki herhangi bir öğeye tıklayabilirsiniz.

Kaydırıcılar, atlıkarınca, arka planlar, içerik blokları, butonlar ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse isteyebileceğiniz her şeyi eklemenize izin verir.

Ayrıca, çarpıcı web sitesi düzenleri oluşturmayı kolay ve hızlı hale getiren açılış sayfaları için 30’dan fazla ince tasarlanmış şablon ile birlikte gelir.

Beaver Builder’ı da yeni başlayan kullanıcılar için uygun buluyoruz.

Beaver Builder, yeni WordPress Gutenberg düzenleyicisiyle birlikte çalışacak şekilde güncellenmiştir.

Fiyatlandırma: Sınırsız Siteler için 99 $’dan başlamaktadır.

Sınıfı: A +

3. Elementor

Elementor, WordPress’in bir diğer güçlü sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisidir.

Elementor, canlı bir sayfa oluşturucu eklentisidir; yani, Elementor ile web sitenizi düzenlerken değişikliklerinizi canlı olarak görebileceğinizi belirtir. Basit bir şekilde bölümler oluşturarak başlayıp her bölüm için sütun sayısını seçin.

Daha sonra, widget’ları sol panelden bölümünüze sürükleyerek bırakabilirsiniz. Elementor, en sık kullanılan web sitesi öğelerini içeren binlerce widget ile birlikte gelmektedir.

Temel görüntü ve metin widget’larından kaydırıcılara, , simgelere, sosyal medyaya, sekmelere, vb. her widget’in kendi ayarları bulunmaktadır.

Elementor ayrıca diğer WordPress eklentileri tarafından oluşturulan widget’ları eklemenize de izin verir.

Kendi düzeninizi oluşturmak istemiyorsanız eğer Elementor, sayfalarınıza basitçe ekleyebileceğiniz çok sayıda kullanıma hazır şablonla birlikte gelmektedir. Sayfadaki herhangi bir öğeyi düzenlemek, içeriği değiştirmek için kolayca işaretleyip tıklayabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Tek site lisansı için 49 $ ‘dan başlamaktadır.

Sınıfı: A

Bu yazımızın WordPress web siteniz için tercih edeceğiniz sürükle ve bırak sayfa oluşturucusu için yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz E-posta Listenizi Büyütmenin 8 Basit Yolu yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı