Genel

Küçük İşletmelerin Kullanabileceği En İyi 3 Çevrimiçi Faks Hizmeti

Çevrimiçi bir faks hizmetini kullanmak, işinize daha fazla güvenlik ve hız sağlar ayrıca pano genelinde de iletişimi geliştirebilir.

Bu yazımızda, WordPress web sitenizle birlikte kullanabileceğiniz en iyi 3 çevrimiçi faks hizmeti konusundan bahsedeceğiz.

Küçük İşletmelerin Kullanabileceği En İyi 3 Çevrimiçi Faks Hizmeti

Çevrimiçi Faks Hizmetine İhtiyaç Duyulma Nedeni

Faks, bilgi gönderip almanın en güvenli yollarından bir tanesidir. Çevrimiçi faks hizmetleri, e-postanın gücünü ve kolaylığını geleneksel faksın güvenliğiyle birleştirir.

Ayrıca, fiziksel bir faks makinesine veya faks modeme sahip olmanıza gerek yoktur.

İşletmemiz için, devlet kurumları ile iletişim kurarken ve bazen üst düzey banka bilgileri için sık sık faks göndermemiz gerekir.

Çevrimiçi faks hizmetleri, faks işlemlerinizi kolaylaştırabilir ayrıca şuan kullandığınız yazılımla entegre olabilir. Hatta doğrudan tercih ettiğiniz e-posta istemcinizden faks gönderebilirsiniz.

Faks hizmetleri ihtiyaçlarınız için daha az zaman harcamanızı ve işinizi büyütmek için daha fazla zaman kazanacağınız anlamına gelir.

Geleneksel fakslardan çevrimiçi faks hizmetine geçmek, işletmenize birçok yönden yardımcı olabilir:

  • Tek bir tıklama ile belgeleri elektronik olarak hızlı bir şekilde imzalayabilir
  • Faks dokümanlarını tek bir yerde yönetin, saklayın ve arayın
  • Hareket halindeyken mobil cihazınızdan faks alın ve gönderin
  • İstenmeyen faksları filtreleyerek zaman kazanın
  • Belge depolamanızı ve güvenliğinizi geliştirin
  • Fakslarınızı diğer dijital iletişimle entegre ederek iletişimi kolaylaştırın

En büyük avantajı, çevrimiçi faksın uzaktaki ekipler için yapılmış olmasıdır. Faks göndermek veya almak için ofiste olmanıza gerek yoktur.

Hadi şimdi küçük işletmenizi desteklemek için kullanabileceğiniz en iyi çevrimiçi faks hizmetlerine bir göz atalım.

1. Nextiva

Nextiva, çoğu işletme için en iyi çevrimiçi faks hizmetidir. Uygun fiyatlandırmaya, esnek planlara ve kapsamlı bir dizi özelliğe sahiptir.

Nextiva’nın en çok sevilen özelliği uzak ekipler için mükemmel bir tercih olmasıdır. Ofiste bulunmadan mobil, masaüstü ve tablet üzerinden faks belgeleri gönderip alabilirsiniz.

Geleneksel bir faks makineniz varsa, Nextiva bununla da entegre olabilir. Mevcut faks numaranızı platformlarına taşımanıza izin verir.

Kaydolduğunuz  numara ve yerel telefon numarası ücretsiz dahil edebilirsiniz.

Şirketiniz büyüyorsa ve ek numaralara ihtiyacınız varsa, birkaç tıklamayla kontrol panelinizden numara ekleyebilirsiniz.

Çevrimiçi depolama da otomatikleştirilmiştir. Nextiva gelen ve giden tüm fakslarınızı 6 ay boyunca saklayacaktır. Fakslarınızı kolayca indirebilir ve ekibinizin diğer üyeleriyle paylaşabilirsiniz.

Nextiva, Taco Bell, Stanley Steemer ve Buffalo Bills gibi kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Ancak planlar, küçük işletmeler için de çok uygundur.

Aylık 18.95 $ ‘dan başlayan ve sınırsız faks, sınırsız sesli ve görüntülü arama, otomatik operatör, ücretsiz numaralar ve daha fazlasını içeren iletişim platformunu almanızı öneririz.

Ayrıca, 500 sayfa içeren aylık 4,95 $ ‘dan başlayan vFax’ı ayrı olarak da satın alabilirsiniz, ancak bu plan sınırlıdır ve Nextiva’nın tüm gücünü kullanmanıza izin vermez.

Nextiva, büyümekte olan işletmeler için en iyi iş telefonu ve faks uygulamasıdır.

2. RingCentral

RingCentral , küçük ve büyüyen işletmeler için bir başka harika çevrimiçi faks hizmetidir.

RingCentral, telefon hatları, anlık mesajlaşma, video konferans ve tabii ki çevrimiçi fakslar gibi ticari iletişim hizmetleri sağlamada liderdir.

RingCentral , bağımsız bir faks hizmet olarak veya işletme VoIP ve iletişim platformuyla entegre olabilir.

Bu faks hizmeti, hukuk büroları veya üniversiteler gibi yüksek hacimli faks gönderen işletmeler için en uygun olanıdır. Şirketiniz eski fiziksel faks makineleri kullanıyorsa, RingCentral mevcut faks sisteminizi entegre edebilir ve yükseltebilir.

Ayrıca çevrimiçi kapak sayfaları, bulut depolama hizmeti entegrasyonu, şifreleme ve sınırsız faks numarası ekleme yeteneği gibi standart faks özelliklerini de bulacaksınız.

Dropbox, Google Drive, Microsoft Outlook ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok entegrasyon seçeneği mevcuttur.

Gelen fakslarda sizi uyarması için metin mesajları ayarlayabilirsiniz. Ayrıca faks göndermek, almak, görüntülemek ve saklamak için mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

İstenmeyen faksları engellemek ve aldığınız toplam istenmeyen faks sayısını azaltmak için yerleşik bir seçenek bile vardır.

RingCentral ile çok sayıda sayfayı uygun fiyata alabilirsiniz. Faks 1500 planı, 1500 sayfa için aylık 17,99 $’dır.

AStandart paket planlarının aylık fiyatı 24,99 $’dır. Bu plan, ayda sınırsız sayıda sayfayı fakslamanıza olanak tanır, ayrıca iş telefon görüşmelerini, görüntülü toplantıları, sesli konferansları, iş metin mesajlarını ve daha fazlasını bir araya getirir.

Tek dezavantajı, faks kayıtlarının son 200 faksla sınırlı olmasıdır. Ya mevcut faksları silmeniz ya da harici olarak saklamanız gerekir.

3. SRFax

SRFax, üst düzey güvenlik, gizlilik ve uyumluluk sunan çevrimiçi bir faks hizmetidir.

Yüksek güvenlik standartları, onu sağlık hizmeti sağlayıcıları için en iyi seçim olmasını sağlar. Hasta kayıtları ve tıbbi bilgiler gibi hassas bilgileri iletirken güvenlik son derece önemli bir kriterdir.

Çoğu çevrimiçi faks hizmeti HIPAA uyumluluğu sunar, ancak genellikle bu hizmetler minimum düzeyde sunar. SRFax’ın sağladığı güvenlik özellikleri, HIPAA düzenlemelerini aşmaktadır.

Örneğin, uygulama güvenliği, donanım ve kurumsal güvenlik önlemleri, kullanıcı kimlik doğrulaması, yedeklemeler ve günün her saati fiziksel güvenlik sağlamaktadır.

Ayrıca, endüstri standardı 256 bit iken fakslar 2048 bit şifreleme kullanılarak gönderilir.

Güvenliğin ötesinde, sınırsız depolama ve platformlar arası entegrasyon gibi standart özellikler bulacaksınız.

Tercih ettiğiniz programlardan faks gönderip almanıza izin veren Windows ve Mac’e özgü istemciler de vardır.

200 sayfa için aylık 7,95 $ ‘lık Lite planından başlayanlar için fiyatlandırma biraz daha yüksektir. Ancak, güçlü bir güvenliğe ihtiyacınız varsa, fiyat buna değer.

Ayrıca uluslararası fakslar da gönderebilirsiniz. Uluslararası faks ücretleri, faks gönderdiğiniz veya aldığınız ülkeye bağlıdır.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz En İyi 6 WordPress Reklam Yönetim Eklentisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı