Eklentiler

En İyi 6 WordPress Reklam Yönetim Eklentisi

Çoğu WordPress site sahibi, web sitelerinden para kazanmak istediği için reklamlara güvenir. Bu yazımızda, reklam gelirinizi optimize etmek için en iyi 6 WordPress reklam yönetim eklentisi konusundan bahsedeceğiz.

En İyi 6 WordPress Reklam Yönetim Eklentisi

WordPress’te Neden Reklam Yönetim Eklentisi Kullanılmalı ?

Web site ve blog sahibi olan kişiler, içerikleriyle çevrimiçi para kazanmak için reklamlara oldukça fazla güvenir. WordPress, varsayılan olarak reklamlarınızı yönetmek için maalesef basit bir mekanizma ile gelmez.

Çok sayıda WordPress temasının reklamları görüntülemek için ayrılmış bir noktaları bile bulunmaz. Bu da, web sitenize reklam kodu eklemek için genellikle tema dosyalarını düzenlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Kullanışlı bir WordPress reklam yönetimi eklentisi, web sitenizin herhangi bir yerine basit bir şekilde reklam eklemenizi sağlar. Bu sayede reklam yerleşimini optimize ederek reklamcılık alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza katkı sağlar.

Şimdi en iyi reklam yönetimi için WordPress eklentilerinden bazılarına ve kazancınızı artırmanıza nasıl yardımcı olacaklarına bir göz atalım.

1. AdSanity

AdSanity, yeni başlayanlar kullanıcılar için oldukça uygun bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Görsel düzenleyicideki widget’lar ve reklam ekleme butonlarını kullanarak web sitenizin herhangi bir bölgesine basit bir şekilde reklam eklemenizi sağlar.

AdSanity, hem barındırılan reklamları (doğrudan sizin tarafınızdan yönetilen ve satılan banner reklamlar) hem de Google Adsense gibi harici reklam ağlarını desteklemektedir. Reklam planlaması, reklam grupları, tek bir reklam veya reklam grubu ekleme, görünümleri / istatistikleri izleme gibi oldukça güçlü özelliklerle birlikte gelir.

İstediğiniz kadar reklam oluşturabilir ve bunları özel widget’lar, kısa kodlar ya da yazı düzenleyicideki butonu kullanarak kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz. Ayrıca, WordPress’te bulunan belirli yayınlara reklam blokları da eklemeniz mümkündür. WordPress tema dosyalarınızı düzenlemeye gerek kalmadan reklam performansını optimize etmenizi sağlar.

2. AdRotate

AdRotate, yeni başlayan ve ileri düzey kullanıcılar için oldukça uygun bir başka güçlü WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Dönen banner reklamlarını ve ağ reklamları ile barındırılan reklamları desteklemektedir.

Reklamları ve reklam gruplarını kolay bir şekilde oluşturmanıza ve bunları kısa kodlar yardımıyla WordPress yayınlarınıza eklemenizi sağlar. Özel widget’lar ile kenar çubuklarına da reklam eklemeniz mümkündür. Reklam gösterimlerini izlemek için temel istatistikler sunar. Bu özelliği web sitenizde doğrudan reklam satıyorsanız eğer oldukça yararlıdır.

Çoğu küçük blog ve web sitesi için son derece iyi çalışan ücretsiz bir eklentidir. Zamanlama, coğrafi hedefleme, Adblock gizleme, mobil reklamlar, medya/varlık yönetimi ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikleri kullanmak istiyorsanız eğer pro sürümlerine ihtiyacınız olacaktır.

3. Insert Post Ads

Yazılarınıza otomatik olarak reklam eklemenize yardımcı olacak bir eklentiye ihtiyacınız varsa eğer Insert Post Ads tam da size göre bir eklenti olacaktır. Yazı içeriğinizde reklamları otomatik bir şekilde görüntülemenize olanak sağlar.

Her boyutta farklı reklamlar oluşturarak oluşturduğunuz reklamın hangi paragraftan sonra görüntülenmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Aynı makalenizde,  birden çok reklam da görüntüleme şansınız da  vardır.

Kullanımı sson derece basit olan bu eklentiyi kullanarak sadece reklam koduyla bir reklam oluşturmanız ve daha sonra paragraf numarası eklemeniz gerekir. Üçüncü taraf reklam kodu ve kendi barındırılan reklamlarınız için özel bir HTML ekleyebilirsiniz.

4. DoubleClick by Google

DoubleClick by Google, yayıncılar için web tabanlı bir reklam satış ve sunum platformudur. Google tarafından desteklenen DoubleClick, güvenilirlik ve maliyet etkinliği açısından diğer platformlara göre bir avantaj elde eder.

Ayrıca, reklamlarınızı satmanıza ve aynı reklam noktaları için Adsense veya diğer üçüncü taraf reklam ağlarında rekabet etmenize olanak tanır. DoubleClick, spot için en iyi ödeme yapan reklamı otomatik olarak seçecek ve sunacaktır.

DoubleClick, reklam performansını diğer çözümlerden daha doğru bir şekilde ölçmenize olanak tanıyan harika raporlama araçları da içerir. Etkinliğine rağmen, başlamak biraz karmaşık.

5. Ad Inserter

Ad Inserter, ücretli ve ücretsiz sürümleri olan WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Ücretsiz sürümü, birincil reklam yönetimi aracınız olarak kullanılacak kadar iyi bir eklentidir. Fakat gelişmiş özellikler için ücretli olan sürümüne yükseltmek isteyebilirsiniz.

Birden fazla reklam bloğu oluşturmanıza ve her bloğu otomatik olarak eklemek istediğinizi seçmenizi sağlar. Reklamınızı eklemek için bir dizi seçenek bulunmaktadır. Bunu, gönderi içeriğinin içine, gönderi içeriğinden önce ve sonra, gönderiler arasına ve daha fazla yere eklemeniz mümkündür.

Ayrıca yayınlarda ve sayfalarda, ana sayfada, kategorilerde ve arşiv sayfalarında otomatik reklam eklemeyi ayrı ayrı devre dışı bırakmanız mümkündür. Kullanımı son derece kolaydır ve hem barındırılan hem de üçüncü taraf reklam ağları için kullanılabilir.

6. Quick Adsense

Quick Adsense, popüler ücretsiz bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Barındırılan reklamlar, Google Adsense dahil üçüncü taraf reklam ağları dahil her türlü reklamı görüntülemek için kullanılmaya uygundur.

Reklam kodlarınızı yönetebileceğiniz ve bunları nasıl ve nerede görüntülemek istediğinizi seçebileceğiniz, kurulumu kolay olan ayarlar sayfası ile birlikte gelir. Eklenti, makalelerden önce veya sonra, yayın içeriğinin içinde, alıntıdan sonra ve daha fazlasını otomatik olarak görüntüleyebilir.

Reklamları kenar çubuklarında ve diğer widget hazır alanlarında görüntülemek için özel reklam widget’larına sahiptir.

Bu listede bulunan diğer bazı eklentilerin sahip olduğu birçok gelişmiş özelliğe sahip değildir. Diğer bir sınırlama, bir seferde en fazla 10 reklam kodu kaydedebilmenizdir.

Bu yazımızın, WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve çözümlerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz En İyi 19 WordPress Açılış Sayfası Şablonu yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı