Wordpress

En İyi 3 WordPress Popüler Gönderi Eklentisi

WordPress popüler gönderi eklentileri, popüler gönderilerinizi görüntülemek, ziyaretçilerinizin en iyi içeriğinizi görmesi ve sayfa görüntülemenizin artırması için son derece kullanışlı seçenektir. Ayrıca, SEO’yu güçlendirmek için sayfalarınızı birbirine bağlamanın harika bir yoludur.

Bu yazımızda En İyi 3 WordPress Popüler Gönderi Eklentisi hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

En İyi 4 WordPress Popüler Gönderi Eklentisi

WordPress Popüler Gönderiler Eklentisi Kullanmanın Nedenleri

WordPress popüler gönderi eklentisi kullanmak, kullanıcıları diğer kullanıcıların yararlı bulduğu makalelere yönlendirmenize yardımcı olur.

Genelde popüler gönderiler en başarılı içeriğinizdir, bu da kullanıcı katılımını, dönüşümleri ve satışları artırma olasılıklarının yükselmesini sağlar.

Daha az popüler olan diğer yazılarınızı dahili bağlantı kurarak tıklanmalarının artması için iyi bir fikirdir. Bu, diğer yazılar için SEO puanını iyileştirir ve kullanıcıların daha fazla içerik keşfetmesine yardımcı olur.

Popüler gönderileri, ilgili gönderileri ve dönüştürme optimizasyon araçlarını kullanarak oldukça ilgi çekici huniler oluşturabilirsiniz . Bunların hepsi, kullanıcıları kaydolmaya yönlendirerek işinizin büyümesine yardımcı olur.

1. MonsterInsights

MonsterInsights , 2 milyondan fazla web sitesinin kullandığı ve WordPress’in en iyi Google Analytics eklentisidir. Google Analytics’i, kodu düzenlemeden veya bir geliştiriciye ihtiyaç duymadan doğru şekilde kurmanıza olanak tanır.

Popüler yazınızı WordPress sitenizin herhangi bir yerinde göstermenizi sağlayan en iyi popüler gönderiler özelliğine sahiptirler. İçeriğinizde yer alan gönderileri göstermek için Satır İçi Popüler Gönderiler de kullanmanız mümkündür.

Kenar çubuğunda ya da içeriğinizin sonunda makalelere yer vermek istiyorsanız eğer Popüler Gönderi Pencere Öğesini seçebilirsiniz.

MonsterInsights, en iyi performans gösteren ürünlerinizi e-ticaret mağazanızın herhangi bir yerinde sergilemenizi de sağlar.

Bu eklentii aralarından seçim yapabileceğiniz farklı temalar sunar ve başlık rengini, boyutunu, etiket rengini, kenarlığını ve daha fazlasını değiştirerek size özel tasarım da yapabilirsiniz.

Popüler gönderilerinizi yorum sayısına ve paylaşım sayısına göre sıralayabilir ya da pencere öğesinde rastgele gösterilecek yayınları manuel olarak belirlemenizi sağlar.

Gönderi türü gibi ayarlanmış özel boyutlarınız varsa , MonsterInsights otomatik olarak Google Analytics’ten son 30 gündeki en iyi 5 gönderiyi belirleyerek bunları popüler gönderiler olarak gösterecektir.

Artıları: MonsterInsights, popüler gönderileri görüntülemek için birçok seçenek sunar. Farklı temalar, düzenler, stil seçebilir ve her popüler gönderi widget’ını özelleştirebilirsiniz. Popüler gönderileri otomatik olarak belirleyerek  web sitenizde göstermenizi sağlar.

Eksileri: E-ticaret izleme ve dönüşüm izleme veya özel boyutlar gibi güçlü özelliklere sahip olmak için MosterInsights Pro planına ihtiyacınız olacaktır.

2. WordPress Popular Posts

WordPress Popular Posts eklentisi, 300.000’in üstünde aktif yükleme sayısı ile piyasada bulunan en çok indirilen popüler gönderi eklentilerinden biridir. Birçok farklı koşulda popüler gönderileri göstermenize olanak tanır.

Bir tarih aralığı belirleyerek son zamanlarda trend olan makaleleri gösterme şansınız vardır. En çok yorum yapılan ya da en çok görüntülenen makaleleri de göstermeniz mümkündür.

Çoklu pencere öğesi özelliğine sahiptir, yani aynı pencere öğesini aynı veya farklı kenar çubuğuna çoğu kez eklemeniz de mümkündür. Kendi özel CSS’nizi uygulayabilir , gönderi küçük resimlerini gösterebilir , alıntılar, yazar, yorum sayısı, görüntüleme sayısı ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Artıları: WordPress Popular Posts, popüler gönderilerin görüntülenmesi için ihtiyaç duyduğunuz bütün seçeneklere sahip güçlü bir eklentidir.

Eksileri: Eklenti, popüler gönderi verilerini ve önbelleği depolamak için veritabanında iki tane tablo oluşturur. Bazı kullanıcılar bu verileri varsayılan WordPress tablolarından uzak tutmanın daha iyi bir yaklaşım olduğunu iddia ederken, diğerleri bunu veritabanını yoğun bulabilir. Ayrıca gerçek analitik ile bağlantı kurma seçeneği yoktur.

3.Relevant

Relevant , popüler gönderilerinizi, öne çıkan makalelerinizi ve en son gönderileri WordPress web sitenizde göstermenizi sağlar.

Popüler gönderileri yorumlara veya sayfa görünümlerine göre görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, gönderi küçük resmi, yazar, alıntı ve gönderi tarihini görüntülemenize de olanak tanır.

Relevant, web sitenizin istediğiniz bir yerinde popüler gönderileri yerleştirmek için kullanabileceğiniz kısa kodlar ve şablon etiketleriyle birlikte gelir. Ayrıca, gönderi içeriğinden önce ya da sonra gönderi bloklarını etkinleştirmenizi sağlar.

Artıları: Öne çıkan, en son ve ilgili yayın işlevlerini tek pakette birleştirir.

Eksileri: Popüler gönderiler özelliği, popüler gönderileri belirli bir tarih aralığında göstermenize izin vermez.

Hangi Popüler Gönderiler Eklentisi En İyi?

MonsterInsights’ın WordPress’in en popüler gönderi eklentisi olduğu bilinmektedir. En iyi gönderinizi sitenizin herhangi bir yerinde göstermenize olanak tanır ve çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar.

Google Analytics’ten en iyi 5 gönderiyi otomatik olarak seçerek gönderileri paylaşım sayısına, yorumlara göre görüntüleyebilir, makaleleri manuel olarak seçebilir veya özel boyutlar aracılığıyla bilirsiniz.

MonsterInsights, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ek izleme özelliklerine de sahip olursunuz. Web trafiğinizin kaynağını, en iyi açılış sayfalarını, yönlendirmeleri, cihaz dağılımını ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz En İyi 5 WordPress Form Eklentisi  yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı