Eklentiler

En İyi 5 WordPress Geri Sayım Eklentisi

Geri sayım sayaçları, web sitenizde  heyecan ve beklenti oluşturmak ve fomo etkisi yaratmak için tercih edilecek harika bir yoldur.

Bir geri sayım sayacı eklentisi, web sitenizde belirli bir saat ya da tarihe kadar geri sayım yapan zamanlayıcı görüntülemenizi sağlar.

Akıllı pazarlamacılar, müşterileri arasında heyecan yaratmak, aciliyet duygusu oluşturmak ve dönüşümleri artırmak için geri sayım sayaçlarını kullanırlar.

Bir geri sayım sayacı oluşturmanızı sağlayan birden fazla geri sayım eklentisi bulunmaktadır.

Bu yazımızda, En İyi 5 WordPress Geri Sayım Eklentisi konusundan bahsedeceğiz. Ayrıca hangi eklentiyi tercih etmenize yardımcı olmak için her birinin temel özelliklerini açıklayacağız.

Web sitenize geri sayım sayacı eklemenizi sağlayan birden fazla WordPress eklentisi bulunmaktadır. Bu geri sayım sayaçları iki gruba ayrılmaktadır.

1. Normal Geri Sayım Sayaçları

Statik veya sabit geri sayım sayacı adı verilen normal bir geri sayım sayacıdır.

Bu zamanlayıcı belirli bir sabit noktaya kadar geri sayar. Yani, bir web sitesinin açılması, bir satışın sonu ya da başka bir etkinlik için olabilir.

Geri sayım saatinin bitiş noktası herkes için aynıdır kişilerin görüntülediği ana bağlı olarak değişmez.

2. Evergreen Geri Sayım Sayacı

Dinamik geri sayım sayacı olarak adlandırılan sayım sayacı, her kullanıcıya özeldir.

Kişiler sitenize girdiği zaman geri saymaya başlar. Örneğin, web sitenizde oluşturduğunuz bir tekliften yararlanmak için 3 saatleri olduğunu belirtmek gibi.

Bu yöntem aciliyet duygusu yaratmanızı sağladığı için güçlü bir pazarlama tekniğidir.

Bunları söyledikten sonra şimdi WordPress için en iyi geri sayım zamanlayıcı eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. OptinMonster

OptinMonster , WordPress’in güçlü bir açılır pencere ve potansiyel müşteri oluşturma eklentilerinden bir tanesidir. Terk eden web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve ödeme yapan müşterilere dönüştürmenize olanak tanır.

OptinMonster ile hem statik hem de evergreen zamanlayıcılar oluşturmanız mümkündür. Dilediğiniz kadar zamanlayıcı yapabilirsiniz. Ayrıca farklı sayfalarda farklı zamanlayıcılar da kullanabilirsiniz.

OptinMonster kullanarak geri sayım sayacınızı konumlandırmanızın birçok yolu bulunmaktadır. Sayfanızın üstüne ya da altına yapışan bir kayan çubuk kullanarak her zaman görünür kalmasını sağlayabilirsiniz.

OptinMonster, geri sayım sayacınızı nasıl oluşturup özelleştireceğiniz konusunda talimatlara sahiptir.

OptinMonster eklentisi ile oluşturulan bir geri sayım sayacı aşağıdaki gibidir:

Geri sayım sayaçlarını kullanmak için OptinMonster’ın Pro planına ya da daha üst planına ihtiyacınız olacaktır.

Geri sayım sayaçlarını kullanıcının konumuna, hangi sayfada olmalarını istediğinize göre, nereden ziyaret ettiklerine gibi özelliklere göre kişiselleştirebilirsiniz.

2. SeedProd

Seedprod eklentisi, web siteniz için “yakında” sayfası oluşturmak için mükemmel bir seçenektir. Kolay bir şekilde özel bir açılış sayfası oluşturmanıza ve sitenizi ”yakında gelecek” ya da bakım moduna geçirmenizi sağlar.

Bu eklentiyi kullanarak herkes için aynı noktada görünecek normal bir geri sayım sayacı oluşturacaksınız. Bu eklenti genellikle sitenizin açıldığı zaman olacaktır. Her zaman evergreen zamanlayıcı oluşturmak için kullanamazsınız.

Seedprod’un gerçekten akıllı özelliklerinden biri olan web sitenizi zamanlayıcı bittiği zaman anında başlatılacak şekilde ayarlanabilmesidir. Bunu kendiniz manuel olarak yapmayı hatırlamanıza gerek yoktur. Geri sayım sayacını sayfanıza eklerken ya da düzenlerken ‘otomatik başlat’ özelliğini açmanız yeterli olacaktır.

SeedProd’un Coming Soon Page Pro eklentisi ile oluşturulmuş bir geri sayım sayacı aşağıdaki gibi görünecektir.

3. Countdown Timer Ultimate

Countdown Timer Ultimate, normal bir geri sayım sayacı oluşturmak için tercih edilecek başka bir seçenektir. Basit bir eklenti olan Countdown Timer Ultimate, her site ziyaretçisine özgü, her zaman evergreen olan zamanlayıcıları göstermektedir.

Dilediğiniz kadar geri sayım sayacı oluşturmak için Ultimate Countdown Timer’ı kullanabilir ve nasıl görünmelerini istiyorsanız bir noktaya kadar özelleştirebilirsiniz.

Ultimate Countdown Timer eklentisinin ücretsiz sürümü ile oluşturulmuş bir geri sayım sayacı aşağıdaki gibi görünecektir.

Pro eklenti sizin içim daha gelişmiş özellikler sunar. Örneğin geri sayım sona erdiği zaman belirli bir metni gösterebilmeyi ve ekstra tasarım özelliklerini sunmaktadır.

4. Countdown, Coming Soon, Maintenance

Countdown, Coming Soon, Maintenance, birden çok stile sahip kullanımı kolay bir geri sayım sayacıdır. Bunlar daire geri sayımları, flip saat geri sayımları ve hatta yakında bir sayfa içerir.

Zamanlayıcınızı ‘geri sayım’ bloğunu (‘widget’lar’altında) seçerek WordPress blok düzenleyicisindeki bir gönderiye veya sayfaya da yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, belirli yazılarda veya sayfalarda otomatik olarak görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

Countdown, Coming Soon ile oluşturulmuş bir zamanlayıcı aşağıdaki gibi görünecektir.

Dilerseniz eğer saatinizin nasıl göründüğünü, yazı tipi boyutu, etiketler ve animasyon stili gibi şeyleri ayrıntılı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu CSS ile yapmanıza gerek yok. Yerleşik bir düzenleyicisi mevcuttur.

Pro sürümü ile e-posta kaydı ekleyebilir, zamanlayıcıları önceden planlayabilir, zamanlayıcıları mobil cihazlarda gösterebilir/gizleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Pro sürümü, istediğiniz özelliklere bağlı olarak 19.99 $ ‘ dan yukarı doğru fiyatlandırılır.

5. Evergreen Countdown Timer

Evergreen Countdown Timer adından da anlaşılacağı gibi, evergreen geri sayım oluşturmanızı sağlar. Ancak normal geri sayımlar oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Eklentinin ziyaretçileri çerez veya IP adresleriyle nasıl algılaması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Zamanlayıcıları sayfanıza eklemek için kısa bir kod girmeniz gerekmektedir. Bu kodu geri sayım sayacı ayarlarınızın yönetici kısmından kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Zamanlayıcınız sıfıra ulaştığı zaman, ziyaretçiyi otomatik olarak belirlemiş olduğunuz URL’ye yönlendirebilirsiniz. Örneğin, yeni kurmuş olduğunuz kursun başlangıç tarihi için geri sayıyorsanız , onları bir kayıt sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Evergreen Countdown Timer eklentisi ile oluşturulmuş olan bir zamanlayıcı aşağıdaki gibi görünmektedir.

Eklentinin size çok sayıda özellik sunan profesyonel bir sürümü de vardır. Ayrıca zamanlayıcınızın rengi için siyah veya beyazdan daha fazla renk seçmenizi de sağlar.

Pro sürümü ile, bu tür koltuklar veya bilet gibi mevcut “noktalar” için bir geri sayım sağlayabilir. Ücretli bir web semineri veya başka bir canlı etkinlik için yer satıyorsanız  eğer bu eklenti işe yarayabilir.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz En İyi 5 WordPress Fatura Eklentisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı