Wordpress

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Daha fazla potansiyel müşteri toplamak, haber bülteni aboneleri çekmek ya da sadece bir ankete katılmak için bazı müşterilere ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsanız Popup tam da size göre bir eklentidir.

Dönüşüm oranlarını iyileştirmenize yardımcı olabilecek birçok WordPress açılır eklentisi vardır.

Çoğu eklenti ya web sitenizi yavaşlatır, ya yanlış istatistikler sunar ya da her ikisini birden yapar.

Bu yazımızda, en popüler WordPress popup eklentilerini karşılaştıracağız, bu sayede hangisinin en iyi WordPress popup eklentisi olduğuna karar verebileceksiniz.

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

WordPress Popup Eklentilerinde Dikkat Edilecek 3 Şey

Pop-up’ların dikkatli kullanılması gerekir. Kötü yapılmış WordPress açılır pencereleri sinir bozucu hale gelebilir ve kullanıcı deneyimini markanızın itibarıyla birlikte mahvedebilir.

Maksimum dönüşüm sağlarken en iyi kullanıcı deneyimini sunabilmeniz için uygun davranış etkileşimi, hedefleme ve kişiselleştirme özellikleri sunan bir çözüm seçmeniz gerekir.

Performans, çoğu WordPress açılır eklentisinin sorunudur. Bildiğiniz gibi, yavaş bir web site  SEO sıralamanızı olumsuz olarak etkilemektedir.

Bu nedenle, sitenizi yavaşlatmadan güçlü dönüştürme özellikleri sunan bir WordPress açılır eklentisine ihtiyacınız var.

Son olarak, seçtiğiniz WordPress açılır eklentisinin aslında WordPress barındırma ortamınızla çalıştığından emin olmanız gerekir . Birçok açılır pencere eklentisi kötü kodlanmıştır, bu nedenle A / B testi ve raporlama gibi gelişmiş özellikleri, birçok barındırma şirketinin kullandığı en gelişmiş önbellekleme çözümleriyle çalışmayacaktır.

WordPress için bir açılır pencere eklentisi kullanmanın temel amacı, potansiyel müşteriler kazanmanıza ve e-posta listesi abonelerinizi artırmanıza yardımcı olmaktır .

Web siteniz şçin WordPress açılır eklentisini seçerken yukarıdaki 3 yukarıda belirttiğimiz özelliklere dikkat etmelisiniz.

En İyi WordPress Popup Eklentileri

Çoğu WordPress Popup eklentisinin ortak sorunlarını öğrendiğinize göre, popüler WordPress popup eklentilerini değerlendirmek için bir kriter olarak ele alabilirsiniz.

Birçok açılır pencere eklentisi olduğundan, bu işlem oldukça zaman alabilir.

Bu yüzden bu karşılaştırmayı biz sizin için gerçekleştirdik.  WordPress açılır eklentilerini aşağıda sıraladık;

 • OptinMonster
 • TrustPulse
 • Bloom
 • Sumo
 • Thrive Leads

Şimdi, web sitenizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi WordPress açılır eklentisi hangisi olduğunu bulmak için her birine tek tek göz atalım.

1. OptinMonster

OptinMonster, piyasadaki en popüler müşteri adayı oluşturma yazılımıdır. Web sitesi ziyaretçilerinin abone ve müşteriye dünüştürmenizi sağlar.

Güçlü bir WordPress açılır pencere oluşturucu ve en kapsamlı hedefleme ve kişiselleştirme özelliklerini içerisinde bulundurur.

Özellikleri

OptinMonster, piyasadaki en güçlü hedefleme ve kişiselleştirme özelliklerini sunar. Pop-up’lar, full ekran karşılama arayüzü , kayan çubuklar, kaydırma kutuları vb. dahil olmak üzere farklı kampanyalar oluşturmanıza olanak tanırlar.

Hedefleme özellikleri, ziyaretçileri baktıkları sayfaya, sitenizdeki etkinliklere, coğrafi konumlarına ve daha fazlasına göre görmenizi sağlar.

Onları daha kişisel ve oldukça etkili kılan bir açılır pencere görüntülemek için kendi kurallarınızı oluşturabilirsiniz.

Aşağıda OptinMonster’ın en iyi özelliklerinden bazıları verilmiştir:

 • Güzel tasarlanmış, müdahaleci olmayan ışık kutusu açılır pencereleri
 • Ziyaretçinin çıkış amacı, sayfada geçirilen süre, kullanıcı hareketsizliği, tıklamalar gibi birçok tetikleyiciye ve yeni ile geri gelen ziyaretçi, çerez, coğrafi konum, cihaz, adblock kullanımı ve daha fazlası gibi birçok gelişmiş hedefleme seçeneğine erişirsiniz.
 • Sayfa düzeyinde, coğrafi hedefleme, yerinde yeniden hedefleme, cihaz tabanlı hedefleme ve daha fazlasıyla güçlü hedefleme seçenekleri.
 • Kullanıcılara hedeflenen mesajları görüntülemek için Adblock algılama
 • Daha küçük cihazlarda güzel görünen Mobil uyumlu kampanyalarla cihaz hedefleme
 • Çıkış amacı, kaydırma, hareketsizlik sensörleri, zamana dayalı tetikleyiciler ve daha fazlasını içeren açılır pencereleri tetikleyin
 • Birçok güzel hazır açılır pencere şablonu
 • Önceden oluşturulmuş çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilir veya sıfırdan kendi pop-up’ınızı oluşturabilirsiniz.
 • Satır içi / son tercih sonrası, kayan bildirim çubuğu, geri sayım zamanlayıcıları, tam ekran karşılama matı, kupon tekerleği açılır pencereleri ve daha fazlası gibi birden çok kampanya türü.
 • Evet / Hayır pop-up’lar, iki adımlı pop-up’lar ve başarı mesajı özelleştirme
 • Tüm en iyi e-posta pazarlama hizmetleri , iletişim formu eklentileri, e-ticaret platformları ve daha fazlasıyla entegre olur .

Tüm özelliklere baktığımızda, piyasadaki en kapsamlı WordPress popup oluşturucu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Verim

OptinMonster kullanmanın en büyük avantajı performansı ile birlikte gelir. Bir SaaS uygulamasıdır, yani WordPress barındırma kaynaklarınızı kullanmaz.

Eşzamansız olarak yüklenir, yani algılanan sayfa yükleme hızınızı da yavaşlatmaz. Bu sadece kullanıcı deneyimi için değil aynı zamanda SEO için de çok önemlidir.

Son olarak, OptinMonster analitiği depolamak için WordPress kullanmadığından, istatistiklerinizin de doğru olmasını sağlayacak ve her barındırma ortamında çalışacaktır.

Kullanım kolaylığı

OptinMonster, istediğiniz gibi sürükle bırak popup eklentisi ile birlikte gelir. Bir arka plan ekleyerek, renkleri, görüntüleri, yazı tiplerini seçerek, kendi metninizle ve kayıt formuyla kendi pop-up’larınızı kolayca tasarlayabilirsiniz.

Bunu yapmak istemiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok hazır açılır şablonlar bulmanızı sağlamaktadır. Bu şablonların hepsi, basit bir düzenleyici kullanılarak tamamen özelleştirilebilmektedir.

Web sitenize pop-up eklemek de çok kolaydır. Herhangi bir WordPress dosyasını düzenlemenize veya web sitenize kod eklemenize gerek yoktur. WordPress bağlayıcı eklentisini kolayca kurabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Aylık 9 dolardan başlar (yıllık olarak faturalandırılır).

Açıklama:  Birçok popüler blog yazarı ve işletme, Social Media Examiner, Michael Hyatt, NBA ve daha fazlası dahil olmak üzere OptinMonster’ı kullanıyor.

2. TrustPulse

TrustPulse, web sitenizdeki dönüşümleri artırmanıza yardımcı olmak için sosyal medyayı kullanan bir WordPress açılır eklentisidir.

Kullanıcı güvenini oluşturmaya yardımcı olmak, FOMO  etkisini tetiklemek ve daha fazla kullanıcının kaydolmasını veya kullanıcıya satın alma işlemi yapmaya teşvik etmek için web sitenizde sosyal medya bildirimleri gösterir.

Özellikleri

TrustPulse, daha az müdahaleci ancak oldukça etkili açılır pencereler kullanarak sosyal medyayı paylaşarak anında kullanıcı güvenini kazanmanıza yardımcı olur. İşte onu en iyi WordPress açılır eklentileri listemiz arasında benzersiz kılan özelliklerden bazıları.

 • FOMO’yu Tetikler – FOMO etkisini tetiklemek için aciliyet ve sosyal medyayı kullanır. Bu, kullanıcıları kaydolmaya veya bir satın alma işlemini tamamlamaya teşvik eder.
 • Gerçek zamanlı izleme – gerçek zamanlı satın alımları, etkinlikleri ve kayıtları gösterir.
 • Akıllı hedefleme – doğru zamanda doğru kullanıcılara sosyal kanıt açılır penceresini gösterir.

Verim

Bir e-ticaret işletmesi yürütüyorsanız , web sitenizde daha fazla satış için hız çok önemlidir. TrustPulse, sayfa hızınızı etkilemez ve aynı zamanda kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirir.

Bu bir SaaS uygulamasıdır ve WordPress barındırma kaynaklarınızı kullanmaz.

Kullanım kolaylığı

TrustPulse, inanılmaz derecede kolay bir kurulum süreciyle birlikte gelir. Varsayılan sosyal medya açılır penceresi çok küçük değişikliklerle çalışır.

Pop-up’ı özelleştirmenize, istatistikleri görüntülemenize ve çevrimiçi mağazanızda özelleştirilmiş kampanyalar yürütmenizi sağlamaktadır ve kullanımı da çok basittir.

Ayda 500 seans ücretsizdir daha sonra fiyatlandırma aylık 4 dolardan başlamaktadır.

3. Bloom

Bloom, en eski WordPress tema mağazalarından biri olan Elegant Themes tarafından yapılan popüler bir WordPress popup eklentisidir. Bağımsız bir WordPress eklentisi olarak mevcut olan Bloom, blog yazarları için kullanımı kolay bir WordPress açılır pencere oluşturucu sağlar.

Özellikleri

Bloom, iyi bir WordPress açılır eklentisinden ihtiyaç duyacağınız temel gereksinimleri kapsayan birçok özellik ile birlikte gelir.

 • Otomatik ışık kutusu açılır penceresi.
 • Kenar çubuğu, kaydırmalı ve kayıt sonrası formların altı dahil olmak üzere birden çok kayıt türü.
 • Temel gönderi veya sayfa düzeyinde hedefleme.
 • Temel zaman gecikmesi, kaydırma, form gönderme tetikleyicileri
 • Kolay özelleştirme ile önceden oluşturulmuş pop-up şablonları
 • Açılır e-posta hizmet sağlayıcıları ile entegre

Verim

Bloom , bağımsız bir WordPress eklentisi olarak çalışmaktadır, bunun anlamı tüm kodu WordPress sitenizden yüklediğidir. Bunun anlamı sunucu kaynaklarınızı kullandığı ve sayfa yükleme sürenizi etkilediği anlamına gelir.

Paylaşımlı hosting paketine sahipseniz bu eklenti web sitesi performansına etki edebilir.

Kullanım kolaylığı

Bloom, sürükle ve bırak açılır pencere oluşturucu ile kullanımı son derece kolaydır. Bloom ile yeni tercihler oluşturmak basittir ve kullanıcı arayüzünün anlaşılması oldukça kolaydır.

Ekran ayarlarını yapılandırırken sorun ortaya çıkar. Seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek var, bu da kullanıcı arayüzünü biraz kafa karıştırıcı hale getiriyor.

Fiyatlandırma: Yılda 89 $ ‘dan başlayan Elegant Themes üyeliği ile birlikte gelir .

4. Sumo

Sumo, web sitenize pop-up eklemenize izin veren ücretsiz bir WordPress pop-up eklentisidir. Daha fazla seçeneği olan premium bir sürüm de sunuyorlar.

Özellikleri

 • Ücretsiz WordPress açılır penceresi ve kayıt formu oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Birden çok optin formu kullanabilirsiniz.
 • Popüler e-posta pazarlama platformlarıyla bağlantı kurar.
 • Kullanılacak farklı stiller ve şablonlarla birlikte gelir.
 • Formlarınız için temel A / B testi ve istatistikleri içerir.

Ücretsiz sürüm sınırlı özelliklere sahiptir ve pop-up’larınıza Sumo markasını ekler.

Verim

Sumo, kodu eşzamansız olarak yükleyerek performans üzerindeki etkiyi azaltır. Kampanya tasarımınıza bağlı olarak, performans üzerindeki etki değişebilir.

Kullanım kolaylığı

Sumo, WordPress sitenizle bütünleşir. Ancak, hesabınızı web sitelerinden yönetmeniz ve kampanyalarınızı tasarlamanız için Sumo kontrol panelini kullanmanız gerekir.

Kampanya oluşturucusu kolay değildir. Ayrıca entegrasyonlar ve hedefleme söz konusu olduğunda kullanımını biraz daha zor bulduk.

5.Thrive Leads

Thrive Leads, WordPress için bir başka popüler pop-up eklentisidir. Güzel açılır pencere şablonlarına sahiptir ve kullanımı kolay bir açılır pencere oluşturucu vardır.

Özellikleri

Thrive Leads, WordPress sitenizdeki potansiyel müşterileri bulmanıza ve e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 • Işık kutusu açılır penceresi, satır içi formlar, 2 adımlı optin, formlarda slayt ve daha fazlasını içeren birden çok optin türüne sahiptir.
 • Kayıt formlarını özelleştirmek için basit sürükle ve bırak düzenleyiciye sahiptir.
 • Formlarınız için temel A / B testi ve analizine sahiptir.
 • Kategoriler, etiketler, gönderi türleri ve daha fazlasına sahiptir.
 • Tüm popüler e-posta hizmetleriyle çalışmaktadır.
 • Küçük cihazlar için mobil uyumlu pop-up’lara sahiptir.

Verim

Thrive Leads, performans ve özellikleri dengelemeye çalışır. Ancak yine de listemizdeki diğer çözümlerden daha yavaştır.

Bağımsız bir WordPress eklentisidir, bu da tüm kodun WordPress sitenizde bulunduğu ve barındırma kaynaklarınızı kullandığı anlamına gelir.

Bloom gibi raporlama ve A/B testleri gibi özelliklerin barındırma şirketlerinin hepsinde ve popüler önbellek eklentileriyle iyi çalışamayacağı anlamına gelir.

Kullanım kolaylığı

Thrive Leads’in kullanımı oldukça basittir ve birden çok şablonla birlikte gelir. Ayrıca, açılır formunuzu özelleştirmek için sürükle ve bırak işlevine sahip temel bir açılır pencere oluşturucu ile birlikte gelir.

Web sitenizde tercihlerin gösterilmesiyle ilgili hafif bir öğrenme eğrisi vardır. Yeni başlayanların çoğu, bir açılır pencere oluştururken biraz zorlanır.

Müşteri adayı grupları, müşteri adayı kısa kodları ve diğer özellikler için fazla açıklama olmadan farklı seçenekler göreceksiniz.

Fiyatlandırma: Tek bir site lisansı için yıllık 67 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

En İyi WordPress Popup Eklentilerinin Performans Karşılaştırması

Bu makale için, aslında her bir WordPress açılır eklentisini denemeye ve bir web sitesinin performansı ve hızı üzerindeki etkisini test etmeye karar verdik.

Temel olarak, bir demo web sitesi oluşturduk ve temel bir WordPress açılır penceresi oluşturmak için her eklentinin varsayılan ayarlarını kullandık. Bundan sonra, sayfa yükleme hızını test etmek için Pingdom’ı kullandık.

Testlerimizin sonuçları aşağıdadır.

Popup EklentisiSayfa Yükleme süresiTaleplerSayfa boyutu
OptinMonster1,03 sn17225 KB
TrustPulse894 ms14130 KB
Bloom1.23s22188,8 KB
Sumo1.24s41575,5 KB
Thrive Leads1,38 sn.26736.4KB

Yukarıda ki sonuçlarda gördüğümüz gibi OptinMonster’ın performans üzerinde en az etkiye sahip en hızlı WordPress açılır eklentisidir.

Sonuç

Belirlediğimiz kriterler göz önüne alındığında OptinMonster , en iyi WordPress popup eklentisi olarak karşımıza çıkıyor. En hızlı açılır pencere oluşturucudur ve dönüşüm oranlarını artırmak için inanılmaz araçlarla birlikte gelir.

Ayrıca, güzel açılır pencere şablonları ve güçlü bir sürükle bırak düzenleyicisiyle kullanımı en kolay olanıdır. Tüm popüler CRM’ler , e-posta pazarlama platformları, en iyi WordPress form eklentileri , özel HTML formları ve daha fazlasıyla çalışır.

Pop-up’larınızı doğru zamanda doğru kullanıcılara göstermek onları daha etkili kılan şeydir. OptinMonster, güçlü sayfa düzeyinde hedefleme seçenekleri, kişiselleştirmeler içerir.

Bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, OptinMonster ve TrustPulse’u tavsiye ediyoruz. Bu, sosyal medya ve OptinMonster’ın güçlü alışveriş sepeti  özellikleriyle dönüşümleri en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır .

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya öneride bulunabilmeniz için aşağıda yer alan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dilerseniz daha önce bloğumuzda paylaştığımız En İyi Wordpress Uzmanlarından 25 İpucu başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı