Eklentiler

En İyi 6 WordPress Affiliate Marketing Eklentisi

Affiliate Marketing, beğendiğiniz ve kullandığınız ürün ve hizmetleri tanıtarak çevrimiçi para kazanmanın muhteşem bir yoludur. Kullanıcılarınız izleme bağlantınız ile bir satın alma işlemi yaptığında, sizin de komisyon kazanmanızı sağlar (bu bir kazan-kazan yöntemidir).

Bu yazımızda, en iyi 6 WordPress Affiliate Marketing eklentisi konusundan bahsedeceğiz.

En İyi 6 WordPress Affiliate Marketing Eklentisi

En İyi 5 Affiliate Marketing Eklentisi

1. MonsterInsights

Akıllı bir Affiliate Marketing sağlayıcısı olarak, hangi yazıların daha fazla trafik aldığını, ziyaretçilerin nereden geldiğini ve web sitenizi görüntülerken ne yaptıklarını bilmeniz gerekiyor.

İşte tam burada MonsterInsights devreye giriyor. WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. WordPress panonuzda eyleme geçirilebilir  web analizi raporlarını gösterir.

MonsterInsights, bağlı kuruluş bağlantılarınızı otomatik bir şekilde izlemenizi oldukça kolay bir hale getirir. URL tıklamalarını, afiş reklamları ve diğer giden bağlantıları izlemeye yardımcı olan bağlantı izleme özelliği ile birlikte gelir. Daha ayrıntılı bir analiz için bunu sayfa bilgileri ve diğer raporlarla birleştirebilirsiniz.

MonsterInsights, kullanıcı dostudur ve kurulumu son derece kolaydır.

2. Pretty Links 

Pretty Links , WordPress’in  popüler bir bağlı kuruluş bağlantı yönetimi eklentisidir.

WordPress yayınlarınıza kolay bir şekilde bağlantılar eklemenize, podcast’ler / sosyal medya için kısa ve akılda kalıcı bağlı kuruluş URL’leri oluşturmanıza, bağlı kuruluş bağlantılarını gizlemenize ve daha birçok özelliğe olanak tanır.

Belirli anahtar kelimeler için otomatik olarak bağlı kuruluş bağlantıları eklemek için otomatik bağlantı özelliğini de etkinleştirebilirsiniz. Eklenti, 404 hatası veriyorsa kullanışlı olan yönlendirmeleri ayarlamanıza olanak sağlar.

Pretty Links, WordPress yönetici panonuzda ayrıntılı bağlantı raporlarını gösterir. Bu, web sitenizde hangi bağlı kuruluş bağlantılarının daha iyi performans gösterdiğine bakmanızı sağlar.

3. RafflePress 

RafflePress , piyasada bulunan en iyi WordPress hediye eklentisidir. Web sitenizde viral çekilişler ve yarışmalar oluşturmanızı sağlar, bu sayede hızlı bir şekilde fazla trafik almanıza yardımcı olur.

İlgi çekici, hediye kampanyaları oluşturmak için sürükle ve bırak hediye oluşturucu ile birlikte gelir. Belirli satış ortağı ürünlerini tanıtan kampanyalar yürütmenize ve e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olur .

4. WP RSS Aggregator

WP RSS Aggregator,  WordPress’in popüler bir RSS eklentisidir. Affiliate Marketing ağlarından WordPress sitenize içerik getirmek mümkündür. Bunu bir içerik toplayıcı, haber küratörü olarak kullanabilir ve bağlı kuruluş kazançlarınızı artırmak için orijinal içeriğiniz ile birleştirebilirsiniz.

Güçlü eklentileri ile bağlı kuruluş ağlarınız ile otomatik bloglar kurabilirsiniz. Ürünleri otomatik bir şekilde WordPress bloğunuza gönderi olarak getirir ve kendi orijinal içeriğinizi eklemek için bu gönderileri düzenleyebilirsiniz.

5. WPForms

WPForms , yeni başlayan kullanıcılar için en uygun WordPress iletişim formu eklentisidir. Web sitenizde her türlü formu kolay bir şekilde oluşturmak için sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir.

Bir satış ortağı kayıt formu oluşturmak ve potansiyel ortakların web sitenizde satış ortağı istekleri göndermesine izin vermek için WPForms’u kullanabilirsiniz. Kullanıcılarınıza otomatik olarak yanıt göndermek için Constant Contact gibi popüler hizmetlerle bütünleşir.

WPForms ayrıca bir kullanıcı kayıt formu, anket / anket formu gibi önceden oluşturulmuş birden fazla şablon sunar.

6. AdSanity

AdSanity , WordPress’in en iyi reklam yönetimi eklentisidir. Başlığınıza, kenar çubuğunuza ve web sitesinin altbilgisine reklam afişleri yerleştirmek için güçlü görüntüleme seçenekleri ile birlikte gelir.

Eklenti, reklamlarınıza affiliate bağlantıları eklemenize ve daha fazla tıklama almanıza olanak sağlar. Yayınlama seçenekleri ile, reklamların başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini de ayarlayabilirsiniz, bu sayede bağlı kuruluş iş ortaklarınızın sunmuş olduğu özel fırsatları da tanıtabilirsiniz.

Gelirlerini artırmak için Google AdSense ve diğer reklam programlarını da kullanan web sitesi sahipleri için mükemmel bir araçtır . WordPress tema dosyalarını düzenlemeden web sitenize kolay bir şekilde reklam kodu yerleştirebilir ve dinamik olarak reklam görüntüleyebilirsiniz.

Reklamlar için tek tek eksiksiz grafik istatistikleri gösterir, bu sayede web sitenizde hangi reklam yerleşiminin iyi performans gösterdiğini görürsünüz. Belirli reklamlara ilişkin özel raporları görüntülemek için bir tarih aralığı da seçebilirsiniz.

Bu yazımızın, WordPress için en iyi Affiliate Marketing eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz Kullanıcıların WordPress’te Uygunsuz Yorumları Bildirmesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı