Wordpress

Kullanıcıların WordPress’te Uygunsuz Yorumları Bildirmesi

Bu yazımızda kullanıcıların WordPress’te uygunsuz yorumları bildirmesi konusundan bahsedeceğiz.

Facebook gruplarının en iyi yanlarından biri, kullanıcıların uygunsuz yorumları bildirmesine izin vermesidir.

Bu, yöneticilerin ve moderatörlerin gruptan saldırgan, kaba ve incitici yorumları kolayca kaldırmasına olanak sağlar. WordPress, kullanıcıların uygunsuz yorumları bildirmesine izin veren bir çözüme sahip olsaydı güzel olmaz mıydı?

Kullanıcıların WordPress'te Uygunsuz Yorumları Bildirmesi

Kullanıcıların WordPress’te Uygunsuz Yorumları Bildirmelerine İzin Verilme Nedeni

WordPress’teki yorum spam’iyle mücadele edecek araçlara sahip olsalar da, troller genellikle gönderilerinize olumsuz yorumlar almanın yollarını bulurlar.

Web sitenizde görünen saldırgan, kaba ve incitici kelimeler marka imajınıza zarar verebilir ve işinizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Web siteniz çok sayıda yorum alırsa, olumsuz yorumların önüne geçebilmek için her yorumu okumanız gerekiyor.

Ayrıca kaynaklara sahip değilseniz bu son derece zor olacaktır.

Kullanıcıların uygunsuz yorumları bildirmesine izin vererek, bu görevi okuyucularınıza, Facebook gruplarının yaptığı gibi bir kitle kaynağı olarak sunabilirsiniz.

Kullanıcılarınızın sizin için gözden geçirmeniz ve kaldırmanız için uygunsuz yorumları yakalayıp bildirmelerine izin verebilirsiniz. Kullanıcıların yorumları bildirmesine / işaretlemesine izin verirseniz, kötü yorumları silerek hızla yanıtlayabilirsiniz.

Bu, olumsuz yorumları kolayca yakalamanıza olanak tanır ve kullanıcılarınıza sitenize yeni bir katılım yolu ile birliktelik duygusu verir.

Kullanıcıların WordPress’teki yorumları rapor etmelerine kolayca nasıl izin verebileceğinize bir göz atalım.

Kullanıcıların WordPress’te Uygunsuz Yorumları Bildirmesine İzin Verme

Yapmanız gereken ilk şey, Zeno Report Comments eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir.

Etkinleştirme işleminin ardından, WordPress yönetici alanınızdaki Ayarlar kısmından Tartışma sayfasına gitmeniz ve ‘Yorum işaretlemeye izin ver’ seçeneğine gitmeniz gerekiyor.

Daha sonra, ‘Ziyaretçilerinizin bir yorumu uygunsuz olarak işaretlemesine izin verin’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Tamamlandığı zaman, ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet butonuna tıklamanız gerekiyor.

Ayarlar kaydedildikten sonra, ‘Yorum işaretlemeye izin ver’ seçeneğinin altında ek seçenekler göreceksiniz.

İlk olarak, bir ‘İşaretleme eşiği’ seçeneği göreceksiniz. Bu, temel olarak, bir yorum manuel inceleme için işaretlenmeden önce bir dizi rapor ayarlamanıza olanak tanır. Bu sayıyı 1 olarak ayarlamanızı öneririz, ancak istediğiniz kadar yüksek tutabilirsiniz.

İkinci olarak, manuel denetim için bir yorum gönderildiğinde e-posta almak isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlayan bir ‘Yönetici bildirimleri’ seçeneği vardır.

Üçüncü seçenek, ‘Yönetici bildirimleri’ni etkinleştirmenize ya da devre dışı bırakmanıza olanak tanır. WordPress’in, bir yorumun uygunsuz olduğu her bildirildiğinde yöneticilere bir e-posta göndermesini istiyorsanız, yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz.

Sitenizin aldığı yorumların sayısına bağlı olarak, bu bildirimler çok fazla sayıda olacağı için sizi zorlayabilir. Daha kolay bir çözüm yolu ise, e-posta bildirimlerini devre dışı bırakmak ve yorumlarınızı her gün incelemektir.

Ayarları yapılandırmayı tamamladığınızda, Kaydet butonuna tıkladığınızdan emin olun.

Bloğunuzda bir yorum seçeneğinin nasıl göründüğünü önizlemek için, web sitenizde bir blog yazısı açmanız yeterli olacaktır.

Sitenizdeki her yorumun altında bir ‘Yorumu bildir’ bağlantısı görünmeye başlayacaktır. Kullanıcılar, olumsuz bir yorum bildirmek için bu bağlantıya tıklayabilir.

Bir kullanıcı bir yorum bildirdiğinde, eklenti hızlı bir AJAX geri bildirimi gösterecektir.

Bir yorumun rapor sayısı işaretleme eşiğine ulaştığında, site yöneticisi veya düzenleyicinin incelemesi için denetim kuyruğuna geri gönderilir. Silme ya da yeniden onaylama seçeneğiniz bulunmaktadır.

Bu yazının, kullanıcıların WordPress’teki uygunsuz yorumları bildirmesine nasıl izin vereceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz WordPress’te Çalışma Saatleri Nasıl Eklenir ? yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı