Wordpress

En İyi 9 WordPress Youtube Galeri Eklentisi

Bu yazımızda, kolayca video galerileri oluşturmanıza ve abonelerinizi büyütmenize yardımcı olmak için  için en iyi WordPress YouTube video galeri eklentilerini paylaşacağız. En İyi 9 WordPress Youtube Galeri Eklentisi

1. Smash Balloon YouTube Feed Pro

Smash Balloon YouTube Feed Pro , piyasadaki en iyi YouTube galeri eklentisidir. YouTube videolarını otomatik olarak bir galeri düzeninde görüntülemenizi sağlar.

Eklentinin kurulumu kolaydır ve beslemenizi markanıza uyacak şekilde özelleştirmek için birçok seçeneği bulunmaktadır.

Özel bir YouTube galerisi oluşturmak için tek tek videoları seçebilir veya kanalınızdaki tüm videoları görüntüleyebilirsiniz. 

Hatta birden fazla YouTube kanalını sitenizdeki tek bir beslemede birleştirebilirsiniz. Yüklenen her videoda beğeniler, paylaşımlar, yorumlar ve tepkiler gibi özelleştirilebilir ayrıntılar bulunur. Web sitesi ziyaretçilerinin YouTube kanalınıza abone olmasını kolaylaştırmak için Abone Ol butonunu da etkinleştirebilirsiniz .

Smash Balloon’un YouTube yayın eklentisi, canlı akışları da destekler ve gelecekteki YouTube canlı videolarıyla birlikte WordPress web sitenizde otomatik olarak bir YouTube canlı akışını görüntüleyebilir .

Smash Balloon’un en iyi yanı, web sitenizi yavaşlatmamasıdır. Yerleşik YouTube önbelleğe alma özelliği, web sitenizin her zaman hızlı yüklenmesini sağlar, bu da WordPress SEO sıralaması için harikadır .

Not: Sınırlı özelliklere sahip ücretsiz YouTube besleme eklentisi sürümü de bulunmaktadır.

Smash Balloon’un diğer güzel yanı , Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube’daki sosyal içeriğinizi bir sosyal duvarda birleştirmenize izin veren bir paket sunmalarıdır. Çevrimiçi varlığınızı büyütmek için ve tüm güçlü sosyal medya özelliklerini elde etmek için Tam Erişim Paketlerini edinebilirsiniz.

2. Envira Galerisi

Envira Gallery, en iyi WordPress fotoğraf galerisi eklentisi olarak bilinir . Ayrıca, sitenizde YouTube videoları galerisi oluşturmanıza olanak tanıyan bir video eklentisi ile birlikte gelir.

Ayrıca Vimeo , Wistia, Dailymotion, Facebook ve Instagram gibi diğer popüler video barındırma hizmetlerini de destekliyorlar . Ayrıca galerinize kendi kendine barındırılan videolar da ekleyebilirsiniz.

Envira, bir kenar çubuğuna veya sitenizdeki widget’ları kabul eden herhangi bir alana sürükleyip bırakması kolay bir widget ile birlikte gelir.

Envira Gallery’yi kullanmanın bir dezavantajı, yeni YouTube videolarını kanalınızdan otomatik olarak almamasıdır.

Galerinize video eklemek için, her seferinde video URL’sini manuel olarak eklemeniz gerekir.

3. YouTube Showcase

 

YouTube Showcase eklentisi ile YouTube video galerisi veya sitenize bir YouTube video ızgara eklemenize olanak sağlar. Varsayılan düzeni güzeldir ayrıca sunumunun iyi görünmesini sağlar.

Bu eklentinin kullanımı kolaydır. Ayrıca gerekli adımlarda size rehberlik edecek bir kurulum asistanı bile vardır. Kullanıcılarınız YouTube’a yeniden yönlendirilmeden videolara göz atabilir.

Öne çıkan videolar ve son videolar için kullanımı kolay iki widget ile birlikte gelir. Ayrıca videolarınızı kategoriler ve etiketlerle düzenleyerek kullanıcıların aradıkları videoları kolayca bulmalarına yardımcı olabilirsiniz.

4. YourChannel

YourChannel , size YouTube videolarınızı web sitenizde sergilemenin en kolay yollarından birini sunar. Ziyaretçileriniz aynı sayfadaki videolara göz atabilir ve video izleyebilir.

Bu eklentiyi kurmak için kullanıcı adınızı ve kanal kimliğinizi girmeniz yeterlidir. Bundan sonra, eklenti sizin için kurulumun geri kalanını halledecektir. Sahip olduğunuz herhangi bir oynatma listesiyle birlikte banner görüntülerini, aboneleri ve görüntüleme sayılarını alır. Daha sonra beslemeyi beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

YouTube galerisini herhangi bir WordPress gönderisine veya sayfasına eklemek istiyorsanız , eklenti tarafından sağlanan kısa kodu kullanabilirsiniz .

5. Video Gallery – Origin Code

Video Gallery by Origin Code, sitenizde duyarlı bir video vitrini oluşturur. Eklenti, YouTube ve Vimeo ile çalışır. Hatta hem YouTube hem de Vimeo beslemelerinin birbirine karıştırıldığı tek bir galeri bile oluşturabilirsiniz.

Galerinizi kurmak yalnızca birkaç dakika sürer. Galerinin belirli sayfalarda veya yazılarda görünmesini istiyorsanız, sağlanan kısa kodu kullanabilirsiniz.

Videolarınızı yüklemenin birden çok yolu vardır . Eklenti, birçok tasarım seçeneği ile video galerisi oluşturmayı eğlenceli hale getirir. Ayrıca, videolarınızı kaydırıcı görünümü, blog tarzı görünüm veya küçük resim görünümü gibi görüntülemek için 7 etkileyici düzen görünümü elde edersiniz.

6. Embed Plus for YouTube

Embed Plus for YouTube, seçilen YouTube videoları, tüm kanalınız veya bir oynatma listesi için bir galeri oluşturmanıza olanak tanır.

Eklenti varsayılan olarak videoların küçük resimlerinden oluşturan bir ızgara düzeni ile gelir. Otomatik oynatma, oynatma kontrolleri, canlı yayınlar ve ilk gösterimler için tercihleri ​​ayarlayabilirsiniz.

Video galerinizi sayfalara ve yayınlara yerleştirmek için, WordPress’in Görsel ve Metin düzenleyicisinde açılan kolay bir ‘Ekle’ butonu vardır. Galeriyi gömmek için kısa kod kullanma seçeneğiniz de vardır.

Ek olarak, video bilgilerini ve başlıkları göstermenize veya gizlemenize de olanak tanır.

7. Automatic YouTube Gallery

Automatic YouTube Gallery, sitenizde sınırsız video galerisi oluşturmanıza olanak tanır. Adından da anlaşılacağı gibi, kurulum sürecinin çoğunu otomatikleştirir. Video galerinizi çalışır hale getirmek sadece birkaç dakika sürer.

Web sitenizi YouTube kanalınıza bağlamanın birden çok yolu vardır. Galeriyi oluşturmak için kullanıcı adınızı, kanal kimliğinizi, oynatma listenizi, arama terimlerinizi kullanabilir ve hatta özel bir YouTube URL’leri listesi girebilirsiniz.

Ayrıca sitenizi yavaşlatan videolar konusunda endişelenmenize gerek yok. Eklenti, sayfa yükleme sürelerini optimize etmeye yardımcı olan bir önbelleğe alma özelliğine sahiptir. Bu, WordPress hızınızı ve performansınızı artıracaktır .

8. All-in-One Video Gallery

All-in-One Video Gallery, sitenizde ölçeklenebilir, aranabilir ve SEO için optimize edilmiş video galerileri oluşturmanıza yardımcı olur.

YouTube, Vimeo, Dailymotion ve Facebook’tan videolar ekleyebilirsiniz. Oynatıcı kontrollerini, oynatma seçeneklerini ve yüzü aşkın diğer ayarı özelleştirmenize olanak tanır.

Varsayılan galeri düzgün bir şekilde düzenlenmiştir. Kullanıcıların videolarınız arasında arama yapmasını kolaylaştırmak için sınırsız kategori ve alt kategori oluşturabilirsiniz.

Bu eklentinin en iyi özelliklerinden biri, logoyu, markayı ve içerik menüsünü özelleştirebilmenizdir.

9. Video Gallery – Total Soft

Video Gallery – Total Soft, sitenize güzel ve şık bir video galeri oluşturur. YouTube, Vimeo , Wistia ve MP4’leri destekler.

Video galerisi, harika vurgulu efektlerle duyarlı kullanıcı dostudur. 9 düzen arasından seçim yapabilir ve bir dizi ayarı özelleştirebilirsiniz.

Eklenti, web sitenizde sınırsız sayıda video eklemenize ve sınırsız galeri oluşturmanıza olanak tanır.

Bu yazımızın, WordPress siteniz için en iyi YouTube galeri eklentisini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz Ücretsiz 5 WordPress Arama Eklentisi yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı