WordpressEklentiler

Ücretsiz 5 WordPress Arama Eklentisi

Bloğunuzu bir adım ileri götürmek için en iyi WordPress arama eklentisine mi ihtiyacınız bulunuyor ?

Açıkcası neredeyse tüm WordPress site sahipleri standart Wordpress arama özelliğinin oldukça sınırlı ve problemli olduğunu bilmekteyiz. Bundan dolayıdır ki bir Wordpress eklentisine ihtiyacımız bulunur.  Tabiki , Wordpress bu konuda çok iyidir. Standart arama işlevini geliştirmenize yardımcı olabilecek onlarca WordPress arama eklentisi vardır.

Bu yazımızda , site içerisindeki aramanızı bir üst seviyeye çıkarmanız için en iyi WordPress arama eklentilerini vurgulayacağız.

Neden bir WordPress Arama Eklentisine İhtiyacımız Var ?

WordPress, oldukça sınırlı , işlevsiz ve aradığınız içerikle alakalı veriyi bulmakta çok iyi olmayan bir arama özelliği ile kurulmaktadır.

Bir WordPress web sitesi veya kişisel blogunuzu kuruyor iseniz , hemen daha iyi bir arama özelliğine ihtiyacınız olmayabilir.

Ancak, zaman geçtikçe içerik sayınız çoğaldıkça , ziyaretçilerin içeriklere veya ürünlere kolayca ulaşmasını istersiniz. Pek çok blog sahibi veya wordpress kullanıcısı , ziyaretçilerin arama motorları aracılığıyla sitelerindeki içeriğe ulaşacağını umarak  SEO eklentilerine güveniyor .

Sitenize arama yapılabilmesi için bir alan eklemek, hali hazırda web sitenizde bulunan ziyaretçilere yardımcı olur ve sitede bulunma sürelerini yükseltir. 

Siteniz üzerinden arama yapılabilmesi , ziyaretçilerin web sitenizde daha uzun kalmasına yardımcı olur, etkileşimi artırır ve sonuçta daha yüksek dönüşümler ve satışlar sağlar.

Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek en iyi ücretsiz 5 WordPress arama eklentisini size tanıtacağız. 

Bununla birlikte, kurarak deneme yapabileceğiniz en iyi WordPress arama eklentilerinden bazılarına bakalım.


1. WP Google Search

WP Google Search eklentisi  , varsayılan WordPress arama özelliğini Google Özel Arama ile kolayca değiştirmenize imkan sağlar.

Gerçekten kullanımı çok kolay , siteniz içerisinden Özel Google Arama oluşturmanız gerekecek. Bundan sonra, arama motoru kimliğini kopyalayıp eklenti ayarlarına yapıştırabilirsiniz.

Eklenti ayrıca, Google Özel Arama’yı WordPress kenar çubuğunuzda görüntülemenizi sağlayan bir widget ile birlikte gelir. Arama formunu görüntülemek için bir kısa kod da kullanabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, eklenti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fiyat : Ücretsiz

2. SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live  eklentisi arama formunu görüntülemek için WordPress yerleşik şablon etiketlerini kullanarak WordPress arama formu ile çalıştırır.

Mevcut WordPress aramanızı, kullanıcı arama formuna yazmaya başlar başlamaz canlı Ajax özelliği ile arama sonuçlarıyla geliştirir. Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar ve sayfanın yeniden yüklenmesini gerektirmez.

Eklenti ayrıca ileri düzey kullanıcılar için esnek özelleştirme seçeneği sunar. Sonuç şablonunu özelleştirmelerine ve Ajax işlevselliğini herhangi bir arama formuna entegre etmelerine olanak tanır.

Daha fazla ayrıntı için, eklenti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz


3. WP Extended Search

WP Extended Search eklentisi  , varsayılan WordPress aramasının işlevselliğini kolayca genişletmenize olanak tanıyan hafif ve basit bir WordPress arama eklentisidir.

Eklenti ayarları üzerinden aramaya dahil etmek istediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz. Yazar adı , gönderi türleri ve daha fazlasını arayabilirsiniz.

Herhangi bir kısa kod veya widget eklemenize gerek yoktur. Eklenti, mevcut WordPress aramasını genişletir

Daha fazla ayrıntı için, eklenti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

4. Better Search

Better Search eklentisi , mevcut WordPress aramasını biraz daha iyi bir arama motoruyla değiştirmek için en uygun seçenektir.

Tüm gönderi türlerinde arama yapmanızı ve daha mantıklı sonuçlar bulmanızı sağlar.

Otomatik olarak mevcut WordPress aramasının yerini alır. Temanız zaten bir arama formu eklemiyorsa, arama özelliğini web sitenize eklemek için varsayılan arama widget’ını kullanabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, eklenti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

5. Search Exclude

wordpress arama eklentisi

Search Exclude eklentisi  , arama bölümünde görüntülenmesini istemediğiniz öğeleri hariç tutmanıza olanak tanır.

Arama sonuçlarından hariç tutmak isteyip istemediğinizi kontrol edebileceğiniz yayınlar, sayfalar ve WooCommerce ürünleri için basit bir onay kutusu ekler. Aramadan hariç tuttuğunuz tüm öğeleri görmek için eklentinin ayarlar sayfasına da gidebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, eklenti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Hangi WordPress Arama Eklentisi En İyisidir?

SearchWP , çoğu web sitesi için en iyi WordPress arama eklentisidir. Bu makalenin, web siteniz için  ücretsiz en iyi WordPress arama eklentisini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca sayfamızdan diğer wordpress eklenti ve temalarına erişebilirsiniz. Bu eklentiler web siteniz için yararlı olacaktır.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz En İyi WordPress Müşteri Yorumu Eklentileri yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı