WordpressEklentiler

Yapay Zeka Kullanan 8 WordPress Eklentisi

Bu yazımızda, web sitenize daha akıllı özellikler sağlamak için yapay zeka kullanan 8 WordPress eklentisi konusundan bahsedeceğiz.

Yapay Zeka Kullanan 8 WordPress Eklentisi

Yapay Zeka Nedir ?

Yapay zeka, bilgisayar cihazlarında, uygulamalarda, GPS cihazlarında, akıllı TV’lerde ve daha fazla üründe akıllı çözümler sağlamak için kullanılan bilgisayar teknolojileridir.

Yapay zeka, bilgisayar programlarına insan zekası olmadan seçim yapmasını sağlar. Bu teknoloji, geliştiricilerin normalde insan zekasına ihtiyaç duyarak yapılan görevleri otomatikleştirmelerine olanak sağlar.

Örneğin, ses tanıma, arama modelleri, çeviriler, görüntü tanıma ve daha fazlası şu anda çoğu modern cep telefonu ve akıllı cihaz tarafından kullanılmaktadır.

Yapay Zeka ile WordPress Web Sitesine Neler Yapılır ?

Yapay zeka sayesinde kullanıcılarınıza daha akıllı ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak, WordPress aramayı , dilbilgisi ve stil kontrolünü geliştirebilir, ilgili içeriği gösterebilir, dönüşümleri iyileştirebilir, e-ticaret satışlarını artırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Web siteniz kullanıcılarınız için daha akıllı, daha hızlı ve daha kişisel hale gelir. Bu size zaman kazandırır ve işinizi büyütmek için farklı şeyler yapmanıza olanak tanır.

Yapay Zeka Kullanan WordPress Eklentileri

1. Quttera Web Malware Scanner

Quttera Web Malware Scanner, WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılım ve kötü amaçlı kod için taramanızı sağlar. Bu, özellik sayesinde WordPress sitenizin arama motorları tarafından saldırıya uğradığından veya kara listeye alındığından şüphe ettiğiniz zaman oldukça yararlıdır.

Eklenti, virüs bulaşmış bir web sitesini taramaya yardımcı olur ancak web sitenizi etkilenmekten korumaz.

2. Akismet

Akismet, tüm WordPress sitelerine daha önceden yüklenmiş olarak gelen iki eklentiden bir tanesidir. Spam yorumlarını tespit etmek için yapay zekayı kullanır.

Aksimeti milyonlarca web sitesi tarafından kullanılmaktadır. Botlar tarafından gönderilen neredeyse bütün spamları tespit etmek için gelişmiştir. Ayrıca, milyonlarca web sitesindeki kalıpları tanıyarak gerçek insan kullanıcıların manuel olarak yapılan istenmeyen yorumları da tespit edebilir.

3. WordLift

WordLift, web tabanlı hizmetlerini WordPress web sitenize entegre etmektedir. Bilgi grafikleri sayesinde içeriğinizi geliştirmek için SEO ipuçları verir.

Daha iyi içerik önerileriyle sonuçlanan makalelerinizle eşleşecek ve bağlamsal ilişkiler kuracak gerçekler, şekiller ve medya sunmak için içeriğinizi analiz eder. Kendi web siteniz için, web sitenize daha fazla içerik ekledikçe daha akıllı hale gelen bir bilgi grafiği oluşturur.

4. After The Deadline

After The Deadline daha önce bağımsız bağımsız bir WordPress eklentisiydi, ancak şimdi JetPack eklenti paketinin bir parçası haline gelmiştir. After The Deadline, daha iyi yazmanızı sağlamak için içeriğinizin okunabilirliğini analiz eden yapay zeka destekli bir gramer kontrol aracıdır.

Fransızca ve Almanca dilleri için sınırlı gramer desteği ile Amerikan, İngiliz ve Kanada İngilizcesini destekler. JetPack modülüne alternatif olarak Google Chrome eklentisi olarak da mevcuttur .

5. Translate WordPress

Kullanıcılarınızın çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmadan web sitenizin içeriğini kolay bir şekilde çevirmesini istiyorsanız, Translate WordPress bunu yapmanın en basit yoludur. Google’ın yapay zeka çeviri motorunu WordPress web sitenize getirmenizi sağlar.

Web sitenizde görüntülemek istediğiniz dilleri seçebilirsiniz. Bundan sonra, çevirmeni kenar çubuğu widget’ını ya da kısa kodu kullanarak web sitenize ekleyebilirsiniz .

6. MyCurator Content Curation

MyCurator, bulut tabanlı olan içerik iyileştirme hizmetidir. Seçtiğiniz konularla alakalı içeriği gösteren ve eklediğiniz veya oy verdiğiniz şeylerden öğrenerek sonuçları iyileştiren yapay zeka destekli içerik toplayıcı eklemenizi sağlar.

Hedef kitlenizle alakalı en iyi içerik parçalarını sunarak web sitenizde bir içerik bölümü oluşturmanızı sağlar. İstediğiniz herhangi bir makaleyi bir alıntı ve orijinal kaynağa geri bağlantı ile web sitenize eklemeniz mümkündür.

7. WatsonFinds

WatsonFinds, içeriğinizin duygusal etkisini analiz etmek için IBM Watson’ın kognitif yapay zekasını kullanmaktadır. Bu sayede, içeriğinizin duygusal değerini ayarlayarak kullanıcı katılımını nasıl geliştirebileceğinizi öğrenmenizi sağlar.

Etkinleştirmenin ardından eklenti, WordPress yayın düzenleyicinize bir WatsonFinds simgesi ekler. Üzerine tıklayarak, içeriğinizin duygusal puanını içeren bir açılır pencere açmanızı sağlayacaktır. Eklenti, seçtiğiniz kelimelere ve verilerin genel bağlamına bağlı olarak, içeriğinizin insan okuyucularınız için nasıl hissedebileceğine dair içgörüler gösterecektir.

8. Related Posts for WordPress by Bibblio

Related Posts for WordPress by Bibblio, yapay zeka tarafından desteklenen WordPress ile ilgili bir gönderi eklentisidir. Web sitenizde görüntülenen ilgili gönderileri iyileştirmek için web sitenizdeki kullanıcı etkinliğinden öğrenir. İlgili yayınları içeriğin altında, kenar çubuğunda veya kısa kodu kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

500 sayfaya kadar kullanımı ücretsizdir. Daha fazla içeriğiniz varsa eğer aylık bir plana ihtiyacınız olacaktır. Eklentiyi kullanmak için ayrıca ücretsiz bir hesap oluşturmanız da gerekecektir.

Bu yazımızın yapay zeka kullanan WordPress eklentilerini öğrenmenize yardımcı olacağınız umuyoruz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz En İyi 5 Canlı Destek Yazılımı  yazımızı okuyabilirsiniz.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı