Eklentiler

WP Mega Menü Eklentisi İncelemesi 

WordPress sistemini kullanan web site yöneticilerinin en çok tercih ettiği eklentilerden bir tanesi olan Wp Mega Menü eklentisi incelemesi ile sizlerle.

Tavsiye: WP Mega Menü Eklentisi İncelemesi  yazısını okumadan önce WordPress NewsPaper tema incelemesi yazımıza bakmayı unutmayınız.

WordPress için özel olarak geliştirilmiş ve My Theme Shop tarafından satışa sunulan bu özel eklenti, WordPress sistemlerindeki menünün çok daha gelişmiş özelliklere sahip olmasını sağlıyor. Kullanımı kolay ve özelleştirilmiş menüler oluşturulmak için işleri çok daha basit hale getiren Wp Mega Menü, farklı özellikleri ile de pek çok avantajı sunuyor.

Seo ve kullanıcı etkileşimini arttırmasının yanı sıra tasarım açısından tema ile uyumlu ve görsel açıdan daha hoş bir temanın kullanıma sunulmasını sağlayan Wp Mega Menü, farklı seçenekleri ile kategori, alt kategori ve yayınların özel olarak gösterme imkânı sunuyor.

WP Mega Menü Eklentisi Özellikleri Neler?

Eklentinin en çok dikkat çeken yanlarından bir tanesi kurulum sonrasında herhangi bir özel ayarlamaya gereksinim duymaması. Böylece kişiler menü ayarları üzerinden yapacakları kişisel tercihleriyle menülerin nasıl yayınlanması gerektiğini belirleyerek eklentiyi hemen kullanmaya başlayabilir.

WordPress’te bulunan tüm temalar ile uyumlu bir şekilde çalışan ve son WordPress versiyonu ile uyumlu olan Wp Mega Menü eklentisi eklense yüksek yükleme hızı ile de site hızına herhangi bir olumsuz etki yapmıyor. Temiz bir kodlama yapısı sayesinde WordPress için özel olarak optimize edilmiş olan menüde, Ajax yükleme sistemi bulunuyor. Menülerin yüklenmesi ve gösterilmesi sırasında farklı efektlere sahip olan eklenti, aynı zamanda 3 farklı görünüm seçeneğine sahip.

Eklenti sınırsız arka plan rengi seçme, özel görsel arka planı ayarlama imkanı sunuyor. Üstelik özel inceleme eklentileri ile de uyumlu olması sayesinde inceleme içeriklerinde menü üzerinden değerlendirmeleri gösterebilmek, yazı görsellerini direk menü üzerinden kullanıcılara sunabilmek mümkün. Özel bilgi bölümüne de sahip olan Wp Mega Menü eklentisi; yazar, yazının yayınlandığı tarih ve başlık bilgisi gibi pek çok farklı ek bilginin yayınlanmasını sağlıyor.

WP Mega Menü eklentisi özellikleri
WP Mega Menü eklentisi özellikleri

Menüye Özel Dokunuş İmkanı

Özel bir ara yüzüyle temaların çok daha etkin bir hale gelmesini sağlayan eklenti, kullanıcıların ulaşmak istediği içeriğe daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Üstelik menüde gezinen bir kullanıcının, içerikleri direkt olarak görecek olması sayesinde dikkatini çekecek farklı içeriklere tıklaması ve böylece site içerisindeki dolaşımın artması da menü ile sağlanan diğer avantajlar arasında.

Benzer menü sistemlerinde özellikle taşmalar ya da ekrana sığmama gibi problemler yaşansa da özel bir kodlama yapısına sahip olması sayesinde Wp Mega Menü bu tip özel kod ayarlamaları gerekmiyor.

Eklentiyi kullanmak isteyen kullanıcılar farklı yazı tiplerini seçebildiği gibi özel ikonları da yine belirleyebiliyor. Üstelik bilgi bölümünde yer alan resim görseli, yazar bilgisi, tarih ve yazı açıklaması gibi her bir detay özel olarak seçilebiliyor ve istenmeyen bilgilerin görüntülenmemesi adına ayarlanabiliyor. Arka plan, yazı rengi gibi tüm ayarlamaları yapabildiğiniz Wp Mega Menü geçiş için farklı seçenekler arasından seçim yapabilmek mümkün. Ücretli bir şekilde satılan eklenti, üretici firma resmi internet sitesi üzerinden satın alınabilir durumda.

Sonuç Olarak WP Mega Menü Eklentisi 

Tüm bu özellikleri ile birlikte kullanıcıların site içerisindeki deneyimini arttıracak ve kullanıcı dostu bir menü yapısını sunacak olan Wp Mega Menü eklentisi, uygun fiyatı ve ömür boyu kullanım imkanı ile da site sahiplerine büyük bir fırsat sağlıyor. Benzer eklentiler ve ücretsiz seçenekler ile elde edemeyeceğiniz pek çok özellik ve en önemlisi hız imkanı, Wp Mega Menü eklentisi ile birlikte site yöneticilerine sunuluyor.

Wordpress Hosting
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı