Eklentiler

WP-Postviews Eklentisi İncelemesi – Yazı Görüntülenme Sayısını Gösterme

Wordpress sistemini kullanan site yöneticileri için sitede yer alan yazıların ne kadar okunduğunu öğrenmek farklı servis ve araçlar ile mümkün olabilir. WordPress için geliştirilmiş WP-Postviews eklentisi ise tüm bu işlemleri çok daha kolay bir hale getiriyor. WP-Postviews eklentisi incelemesi sayesinde eklentinin kurulumu ve kullanımına dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Tavsiye: WP-Postviews incelemesine geçmeden önce WordPress Nedir? Ne İşe Yarar? Neler Yapılır? yazımıza bakmayı unutmayınız.

WP-Postviews Eklentisi İncelemesi

WP-Postviews eklentisi incelemesinde kurulum aşamalarını adım adım sizler de yapabilirsiniz. WordPress admin paneli üzerinden eklenti ismi ile yapacağınız aramalar sonrasında, eklentinin WordPress eklenti deposu üzerinden indirilmesini ve sitenize otomatik bir şekilde kurulmasını sağlayabilirsiniz. İndirme ve kurulum aşamaları tamamlandıktan sonra ise site yöneticilerinin eklenti paneli üzerinden ilgili eklentiyi aktif hale getirmesi yeterli olacaktır. Böylece eklenti görüntülenme sayılarını yazılar paneli üzerinden hemen göstermeye başlayacaktır.

WP-Postviews Önceki Gösterimleri Gösterir Mi?

Eklenti kurulduktan sonra özellikle site yöneticilerinin en çok beklediği özelliklerden bir tanesi yazının yayınlandığı tarih itibariyle aldığı görüntülenmelerinin gösterilmesidir. WP-Postviews sisteminde böyle bir durum söz konusu olmadığı gibi sadece WP-Postviews eklentisi kurulduktan sonraki gösterimler desteklenmektedir. Önceki gösterimleri Google gibi farklı servisler üzerinden daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

WP-Postviews Eklentisi İncelemesi
WP-Postviews Eklentisi İncelemesi

WP-Postviews Eklentisi Ne İşe Yarar?

WP-Postviews eklentisi sadece yazıların ne kadar okunduğunun öğrenilmesini sağlamaktadır. Bu işleminin dışında herhangi bir farklı bir işlem yapılması mümkün olmadığı gibi kişilerin eklentiyi hiçbir şekilde silmemesi ve ya kaldırmaması gerekmektedir. Aksi halde yazıların okunma sayısı ile ilgili tüm veriler silinecek ve gösterilmemeye başlanacaktır. Aynı zamanda eklenti pasif tutulduğu süre içerisinde herhangi bir şekilde sayım yapmayacağından dolayı yazıların okunma sayı bilgisinin alınması mümkün olmayacaktır. Bu nedenlerden dolayı WP-Postviews eklentisini kullanmak isteyenlerin kullanım detaylarına dikkat etmesi gerekir.

Wordpress Hosting

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı